Obřadní síň radniceOsvětlení nám. MíruNáměstí Míru v nociOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Lákavá pozvánka


Přijďte si zaběhat! Podpořte své zdraví a výzkum rakoviny!

   V sobotu 5. 6. 2004 se bude ve Mšeně konat Běh Terryho Foxe. Tato veřejnosti poměrně dobře známá humanitárně-sportovní akce je pořádána každoročně po celém světě a jejím hlavním posláním je shromažďování prostředků na výzkum rakoviny a propagace pravidelného sportování. Zdravý životní styl a pravidelný pohyb jsou důležitými faktory při předcházení zhoubným chorobám i jiným zdravotním neduhům.
   Tento běh (BTF) je v České republice pořádán od r. 1992 pod záštitou Kanadského velvyslanectví v Praze. V mezinárodním srovnání Česká republika zaujímá již dlouhodobě první místo na světě počtem míst, v nichž se v rámci kalendářního roku běh uskuteční, i počtem zaregistrovaných účastníků těchto běhů. Výtěžek sbírky je každoročně na základě rozhodnutí odborné grantové komise České onkologické společnosti při České lékařské společnosti JEP přidělen vybraným českým a moravským výzkumným pracovištím.
   Letos máme tu čest vás všechny pozvat podruhé na tento běh i ve Mšeně. Po loňském premiérovém úspěchu (128 účastníků, vybráno celkem 17 640,60 Kč), věříme ve vaši podporu této ušlechtilé akce i v tomto roce. Celá akce je pojata jako sportovně kulturní odpoledne, které se bude konat (díky dobré spolupráci s mšenskou radnicí) na koupališti a v přilehlých lesích. V krásné přírodě Kokořínska jsme připravili tři trasy:
    • dětská trasa (z koupaliště k Muchomůrce v Debři a zpět, cca 1 km)
    • rekreační trasa (koupaliště – hájovna Romanov – Míčovka – koupaliště, cca 2,7 km)
    • sportovní trasa (koupaliště – Boudecká rokle – Močidla – Míčovka – koupaliště, cca 10 km).

Program akce
    • 13:00 h kulturní program – vystoupení Tanečního a dramatického kroužku, složeného z žáků naší základní školy, pod vedením Martiny Klementové
    • 14:00 h start běhu (na všech trasách současně)
    • 15:00 h kulturní program – koncert Velkého tanečního orchestru ZUŠ Mělník pod taktovkou Karla Horňáka
    • dětské soutěže v průběhu odpoledne.
  
   V průběhu celého odpoledne mohou zájemci zdarma absolvovat zdravotní vyšetření:
    - měření krevního tlaku
    - měření hladiny cholesterolu
    - měření BMI (index tělesné hmotnosti), která budou provádět pracovnice Zdravotního ústavu Středočeského kraje.

   Ti z vás, kteří se zúčastní BTF aktivně, dostanou v cíli diplom a malé občerstvení, podle výše příspěvku i čelenku či tričko s logem BTF nebo jiný upomínkový předmět. Avšak uvítáme mezi námi i pasivní podporovatele této ušlechtilé myšlenky, kteří mohou vložit svůj příspěvek do zvláštní kasičky a užít si příjemného kulturního odpoledne, během něhož si bude možno v areálu koupaliště zakoupit občerstvení. Trasy jsou voleny tak, aby si každý mohl vybrat přiměřenou. Zveme proto občany všech generací i rodiny s dětmi. Zvolenou trasu není nutno celou uběhnout, je povolen jakýkoli druh pohybové aktivity – chůze, jízda na vozíku, s kočárkem apod. Lze jet i na kole, avšak pouze rekreační trasu a je třeba brát ohled na ostatní účastníky a ochranu přírody.
   Těšíme se na vás 5. 6. 2004 ve 13 h na mšenském koupališti! Hlavním organizátorem BTF v ČR je Česká obec sokolská. Ve Mšeně BTF pořádá TJ Sokol Mšeno.

Martin Mach