Tavík František Šimon, prof. (* 13. 5. 1877 Mšeno † 19. 12. 1942 Praha), malíř, grafik. Prožil své dětství ve Mšeně a krátce v Obříství, absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl později profesorem. Pod vlivem kokořínské přírody se začal formovat jeho výtvarný styl. Stal se významným zakladatelem novodobé tradice české grafiky. Podnikl cesty po mnoha zemích Evropy, cestu kolem světa, stal se členem nejprestižnějších malířských a grafických spolků (v Paříži a Londýně), v technice realistického barevného leptu se prosadil na mezinárodním uměleckém poli. Byl jedním ze zakladatelů českého spolku grafiků Hollar (1917) a členem Spolku výtvarných umělců Mánes, jehož výstav se zúčastňoval. Dále byl členem České akademie věd a umění. Je autorem několika technologických příruček, mj. Příručka uměleckého grafika a Dřevoryt – druhá příručka uměleckého grafika.

Jan Čermák (* 22. 12. 1807 Živonín † 1874), veřejný činitel. Bratr kněze Františka, studoval na gymnáziu v Praze a Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Působil jako člen městského zastupitelstva v Jičíně, v roce 1851 organizoval pokladní službu v maďarském Debrecíně, od roku 1866 na zemském finančním ředitelství v Praze. Je pochován v Živoníně.

Štěpán Benda (* 27. 12. 1817 Kluky u Skalska † 30. 12. 1903 Veltrusy), učitel. Byl sbormistrem a kapelníkem (pomocníkem známého kantora Antonína Liehmanna) a v letech 1840 – 89 ve Veltrusích, kde byl též varhaníkem. Jeho venkovská kapela ve Vepřku hostovala po celém okolí, hrával v ní i otec Antonína Dvořáka, který pro ni zkomponoval několik drobnějších skladeb a postavu Štěpána Bendy zvěčnil v opeře Jakobín jako kantora.

(M. Sígl: Kdo byl a kdo je)