Skalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Náměstí Míru v nociSedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2022 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Občané pojmenovali témata vhodná ke zlepšení


Mšeno - V podvečer 11. září na radnici ve Mšeně proběhlo Fórum zdravého města „Desatero problémů města Mšena 2017“, v rámci kterého se sešlo 38 občanů (od školáků po věkově pokročilé), aby společně našli tíživé problémy města Mšena. Setkání zahájil starosta města Ing. Martin Mach a všechny přítomné seznámil, jak se město „popralo“ s tématy loňského veřejného fóra. Nechybělo  velmi milé pěvecké vystoupení žačky ZUŠ Mšeno slečny Dorotky Charvátové, za což jí patřil velký potlesk přítomných a od organizátorů akce velký dík.

U jednotlivých stolů se pracovalo a diskutovalo ve skupinkách. Ani letos nezklamali školáci u svého „stolu mládeže“ - jejich navržené problémy obsadily nejvyšší místa v tabulce. Mládež by uvítala možnost trávit volný čas na víceúčelovém hřišti a lepší dopravní spojení do Mělníka a Mladé Boleslavi. V celkovém výsledku všichni zúčastnění občané vidí zlepšování života ve Mšeně takto:

1. víceúčelové hřiště (rampy, workout),
2. - 3. startovací byty a malometrážní byty pro seniory a samoživitele,
2. - 3. lepší doprava směr Mělník, Mladá Boleslav,
4. nové prostory pro knihovnu,
5. rozšíření zdravotních pojišťoven u dětského lékaře a v Domově seniorů Mšeno,
6. parkoviště – centrum, koupaliště, Mělnická
7. odstranit zápach ze skládky
8. - 9. navýšit počet kontejnerů na tříděný odpad nebo zvýšit frekvenci svozů
8. - 9. rychlý internet - WIFI FREE
Bez hlasů zůstal návrh vyřešit bezbariérovost úřadu a zájezdy pro mládež.

Od 13. do 25. 9. 2017 do 10 hodin všechny problémy, které dostaly na veřejném fóaru hlas, byly následně ověřovány anketou. Anketa probíhala v elektronické podobě na webových stránkách města, současně také v „papírové podobě“ - anketní lístky si mohli občané vyzvednout v knihovně či v podatelně na radnici ve Mšeně, současně anketní lístky byly k dispozici ve vybraných obchodech ve Mšeně, kde se předpokládala vyšší návštěvnost občanů. Po ukončení ankety byl výsledek předán k projednání Zastupitelstva města Mšena. Jediným kazem na celém veřejném fóru byl fakt, že se dostavilo minimum zastupitelů, jak vyplývá z hodnotících dotazníků přítomných občanů.

Vedení města Mšena děkuje všem občanům za účast, je velmi potěšující, že ve Mšeně mají občané stále zájem se aktivně podílet na zlepšování života ve městě, i když je realizace mnohých nápadů či návrhů náročná, zdlouhavá a mnohým se může zdát, že se ve Mšeně vlastně nic zásadního neděje. Pokud si umíte představit, jak život ve Mšeně vylepšit, přijďte na příští veřejné fórum.

Helena Strnadová