OlešnoOlešnoMěstský znak na radniciNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Motorkáři vyrazili za ručním papírem


Mšeno - Tradiční srpnovou akcí mšenských veteránistů je Setkání motocyklů československé výroby ve Mšeně, o kterou příznivci motocyklů nepřišli ani letos.  Přestože předpověď počasí na sobotu 19. srpna hlásila přeháňky a možnost bouřek, začalo se náměstí před radnicí plnit jezdci a jejich stroji výroby už od ranních hodin.

Všichni registrovaní účastníci obdrželi od Jiřího Slezáka upomínkovou „placku“ se znakem klubu a při úvodní rozpravě, kterou měl na starosti Zdeněk Šimáně, se dozvěděli, jaká je čeká trasa a na jaký cíl se mohou těšit. Ve chvilce potom účastníci nasedli na své motocykly a z náměstí vyrazili směrem Dubá, Mimoň, Osečná, Křižany, odkud už to bylo jen kousek do Zdislavy. Právě tam je totiž čekala prohlídka objektu, kde se vyrábí ruční papír. 

Majitel, který je zároveň výrobcem, detailně předvedl, jak takový papír vzniká, ukázal i používané materiály a rozdíl ve způsobu výroby v Evropě a Japonsku. Po exkurzi se všichni vrátili do Křižan, kde bylo domluvené občerstvení v tamním hostinci. V odpoledních hodinách se pak všichni rozjeli ke svým domovům.  Protože se počasí nakonec vydařilo a cesta vedla hezkou krajinou, byl to pro všechny přítomné pěkný zážitek.            

(hf)