Osvětlení nám. MíruPohled na Mšeno od severuRájvzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Tradice pokračuje:mšenské enduro je znovu na scéně


Mšeno – Již po čtyřiatřicáté se o třetím zářijovém víkendu sejdou účastníci Mšenské motocyklové soutěže, kterou pořádá místní Enduro klub.

Tradice terénních soutěží na Mšensku sahá až do padesátých let minulého století. První ročník se jel v roce 1950 a zúčastnilo se ho neuvěřitelných 157 jezdců! Ve startovní listině tehdy figurovali i jezdci z našeho regionu – Adolf Živný (Mšeno), Josef Kolář a Jaromír Hamza (Stránka), Václav Klučina (Velký Újezd), Jindřich Konětopský (Olešno), kteří bojovali se soupeři na trati dlouhé 100 kilometrů v bezprostřední blízkosti města. Soutěž si získala značnou oblibu mezi jezdci pro různorodost terénu a zejména pro svou obtížnost.

Letošní 34. ročník proběhne v sobotu 16. a v neděli 17. září. První jezdci odstartují úderem deváté hodiny. Podnik se jede ve třech kategoriích – mezinárodní mistrovství ČR, přebor ČR a přebor C a každá z nich bude rozdělena na skupiny podle kubatury soutěžních strojů. Limit přihlášek je stanoven na 180 jezdců. První den pojedou nejlepší jezdci čtyři okruhy po 55 kilometrech, přičemž jedno kolo obsahuje tři zvláštní testy. Ve druhém dnu bude kilometrová porce snížena o jeden okruh, který je z deseti procent na asfaltu a zbytek v terénu.

Pořadatelé z Enduro klubu Mšeno srdečně zvou všechny zájemce o motoristický sport a upozorňují na nutnost parkování návštěvníků na tréninkovém hřišti ještě před vjezdem na plochodrážní stadion.

Karel Horňák