Skalička v ziměOlešnoOlešnoPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Univerzita třetího věku zahájí zimní semestr


Mšeno - Domov seniorů už brzy opět navštíví dospělí studenti, na sklonku září tam totiž začne zimní semestr oblíbené virtuální univerzity třetího věku.

První kurz, který si lektorka Blanka Dvorščíková pro seniory připravila, nese název Cestování - co jste možná nevěděli. Studenti se v něm dozvědí například odpovědi na otázky - jaká rizika ale cestování obnáší? Působí cestovní ruch vždy pouze pozitivně, nebo může mít i negativní dopady na kulturu, společnost a životní prostředí? A jak se chovat jako správný cestovatel? Chybět nebudou ani informace o historii a lázeňství. První přednáška kurzu o cestování je naplánována na 27. září od 9 hodin.

Druhým semestrálním kurzem je Kouzelná geometrie. Senioři se v něm dozvědí, že příroda byla nejen životním prostředím našich prapředků, poskytující stravu a úkryt, ale rovněž pramenem zkušeností a inspirací, z nichž se rodily technické znalosti, estetické cítění, prvopočátky vědeckého myšlení i první geometrické poznatky. Tato přednáška začne ve stejném dni, jen o hodinu později.

Absolvovat studium na virtuální univerzitě třetího věku ve Mšeně nemusejí jen klienti tamního domova, své mozkové závity tam mohou rozhýbat i další senioři z okolí. S dalšími podrobnostmi o kurzech zimního semestru zájemce seznámí ředitelka mšenského domova seniorů Blanka Dvorščíková na telefonních číslech 315 694 720, 606 823 127 nebo elektronicky na adrese dsm.reditel@seznam.cz.                          

Jiří Říha