SedlecPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra Nejedlápamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláMěstský znak na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšeno se snaží posílit nábor do dětské ordinace


Mšensko - Vážení občané, po necelém roce provozu ordinace pediatra ve Mšeně v novém středisku nastal čas na malou bilanci.

Provoz ordinace zajišťuje krajská Oblastní nemocnice Kolín, a. s., což je špičkové regionální zařízení a jedno z mála podobných, které nevykazuje vysoké provozní ztráty. Znamená to tedy, že jakýkoli případný vážnější zdravotní problém, který je u malých pacientů diagnostikován, je následně dále vyšetřován a řešen v této nemocnici. To přináší garanci vysoké kvality péče ve všech oborech, které tato nemocnice zajišťuje, a také okamžitý přístup k příslušným odborníkům. Vyskytlo se již několik případů, kdy tento komplexní přístup zajistil v krátkém čase okamžitou a úspěšnou léčbu vážných onemocnění. Dalším bonusem jsou, po domluvě, návštěvy lékařů v domácnostech. Nemusím ani zmiňovat výhodu krátkého dojezdu z okolních obcí a absenci front v čekárně. Jsme proto velice rádi, že v regionu nemocnice tuto službu poskytuje, a snažíme se všemožně spolupracovat.

Samozřejmě narážíme i na problémy způsobené odlivem malých pacientů k jiným lékařům v době, kdy zde dětský lékař nebyl. V tuto chvíli je v mšenské ordinaci registrováno zhruba 200 dětí, což nedostačuje k dlouhodobě ekonomicky udržitelnému provozu. Dalším problémem je i prozatímní neúspěšnost při pokusech získat pro tuto ordinaci smlouvu od zdravotní pojišťovny 211 (MV ČR). Zde nás sice podporuje kraj, ale proti je Sdružení praktických lékařů, které na minulém jednání reprezentoval MUDr. Němeček...

Rádi bychom proto požádali všechny rodiče, kteří mají děti přihlášené u této pojišťovny, aby je v průběhu září letošního roku přehlásili k jiné, a poté přišli po Novém roce k registraci do naší ordinace. Věříme, že tento administrativní krok zvládnete a v budoucnu toto rozhodnutí oceníte. Kdo by váhal déle a přehlásil dítě až po konci září, tak se stane klientem nové pojišťovny až od 1. července příštího roku.

V zájmu udržení služby dětského lékaře v regionu a vzhledem k potřebě náboru dalších klientů město Mšeno věnuje za každé přihlášené dítě v ordinaci rodině jednu celosezónní permanentku na městské koupaliště na příští rok. Akce poběží od začátku letošního září do počátku koupací sezony, tedy do 31. května 2018. Permanentku vám vystaví na MěÚ Mšeno proti potvrzení o registraci z ordinace a může být na jméno kteréhokoli příslušníka rodiny (tedy i například na matku nebo otce).

Spolupracujeme i s mělnickou nemocnicí, která u nás dlouhodobě provozuje rehabilitační pracoviště v domově seniorů. V příštích měsících by se služby měly rozšířit o zdravotní cvičení pro nastávající maminky, které jim umožní hladší průběh těhotenství i porodu. V jednání je zahájení provozu gynekologické ambulance jednou v týdnu od letošního podzimu.

Věřím, že naše úsilí o zajištění kvalitní a komplexní zdravotní péče na Mšensku oceníte a podpoříte nás buď registrací svého potomka v naší ordinaci, nebo alespoň přesvědčíte své sousedy či známé o potřebnosti a prospěšnosti tohoto kroku. Kvalitní život na venkově není možný bez dobré dopravní obslužnosti a zajištění základních služeb, jako jsou např. školství a zdravotnictví. O zlepšení a zajištění těchto služeb se vytrvale snažíme. Prosím, podpořte nás! Děkuji.

Martin Mach, starosta města Mšena