pamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláMěstský znak na radniciInteriér kostela sv. MartinaMěstské lázně po sezóně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Pražská doprava se letos rozšíří i na Mšensko


Mšensko – V letošním roce bude zahájena dlouho očekávaná integrace dopravy v našem regionu do Pražské a Středočeské integrované dopravy (PID a SID).

Akce proběhne v několika fázích. Zatím je v plánu do listopadu zaintegrovat vlak až do Mšena a některé autobusové linky. Jde o linky v prostoru mezi Kokořínským a Liběchovským dolem. Ostatní linky budou následovat v příštím roce. Na integrovaných linkách bude možné zakoupit zvýhodněnou jízdenku až do Prahy nebo jiného místa v kraji, kde už integrace proběhla. Celý proces je provázen optimalizací spojů, zvýšením jejich kapacity a četnosti. U našich autobusů SOK nebude vůbec jednoduché zvládnout požadavky PID na jejich kapacitu a vybavení, ale věřím, že nějakou výjimku vyjednáme. U vlaků je to jednodušší, a tak s radostí mohu upozornit na návrh nového jízdního řádu na železnici pro příští rok, který byl zveřejněn na stránkách www.idsk.cz. Po mnoha letech našich snah spějeme k vysněnému cíli, kterým je téměř taktová doprava na dráze.

Co to znamená? Že vlak mezi Mšenem a Mělníkem pojede skoro každé dvě hodiny. Přibyly i spoje ve směru na Mladou Boleslav. Dalším přínosem pro rozvoj regionu by měl být retro rychlík z Prahy, který do Mšena bude jezdit o sobotách a nedělích celou sezonu, tj. od konce března do konce října. Na tyto páteřní vlakové spoje budou následně optimalizovány navazující spoje autobusové. Věřím, že po dokončení celé operace v příštím roce už nebudeme odlehlým regionem, kam je obtížné se dostat veřejnou dopravou, a že to přinese další rozvoj celé oblasti.

Martin Mach, starosta města Mšena