OlešnoMěstská pečeťOlešnoBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Kalendář akcí


Výstava "Příběhy bezvýhradné lidskosti - Přemysl Pitter"
radnice ve Mšeně
[10.06.2019 16:05 - 15.08.2019 15:59] 

Zveme Vás na výstavu nazvanou „Příběhy bezvýhradné lidskosti - Přemysl Pitter, výjimečná postava v dějinách 20. století.“. Na deseti tabulích si budete moci prohlédnout fotografie a přečíst texty o člověku, který působil jako sociální pracovník, pedagog a kazatel mezi dětmi i dospělými z chudšich rodin zejména v Praze na Žižkově za 1. republiky a za války. S rizikem ohrožení života pomáhal i židovským dětem. Po Únoru 1948 byl Přemysl Pitter nucen emigrovat na Západ, hrozilo mu uvěznění.

Mezi těmi, které ovlivnil, byla i Olga Šplíchalová - Havlová – pozdější manželka prezidenta Václava Havla. Za svoji činnost byl oceněn státem Izrael, Spolkovou republikou Německo a po listopadu 1989 i v Československu.

Více o této osobnosti se dozvíte na výstavě, kterou najdete v přízemí radnice ve Mšeně. Navštívit ji můžete každý den od pondělí do neděle od 8 do 16.30 hod (v červnu každé úterý pouze do 15:00). Potrvá do poloviny srpna.

Výstavu připravilo a prostřednictvím mšenského evangelického sboru zapůjčilo Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského v Praze.