Mšeno - Velikonoční víkend ve Mšeně patřil motorismu. Enduroklub Mšeno totiž právě 15. a 16. dubna pořádal první ročník Mezinárodního mistrovství ČR a Přeboru ČR v endurosprintu.

Po mnohaleté zkušenosti tak podle členky klubu Květuše Živné přišla změna, a to jak pro jezdce, tak i pro pořadatele. „Endurosprint je kratší varianta endura, která se skládala ze dvou rychlostních testů, jednoho enduro testu a cross testu. Mezi testy byl krátký přejezd, a to pouze po polních nebo lesních cestách. Proto v tomto závodu mohou startovat i jezdci, kteří nemají řidičské oprávnění,“ řekla pořadatelka a dodala, že se mšenského velikonočního klání zúčastnilo 180 jezdců, kteří startovali ve čtrnácti různých kubaturách. Novinkou v letošním roce přitom byla nová kubatura v seriálu MMČR pro děti od 11 do 16 let, a to od 65 do 85 kubických centimetrů. Do této výkonnostní kategorie se přihlásilo sedm kadetů.

Na startovním poli mohli diváci vidět i několik místních borců, mezi nimiž se do popředí probojovali Adolf Živný ml., Jan Kašpárek a Svatoslav Bouček. Poslední jmenovaný jezdec v prvním dni závodu zajel jedenácté místo v kategorii MMČR E2, které následující den vylepšil na místo desáté. Sobota byla naopak lepší pro Jana Kašpárka, který si v kategorii MMČR E3 přivlastnil čtvrté místo, v neděli pak dojel pátý. Ve stejné třídě jako Sváťa Bouček startoval i Áda Živný, který v sobotu do cíle dorazil jako druhý za Radkem Tomanem, ale hned v neděli si s ním pořadí vyměnil.
„V sobotu jsem si svou vlastní vinou způsobil poruchu zadní brdy, která mi sama od sebe brzdila, čímž jsem ztratil kolem patnácti vteřin. Druhý den jsem v součtu časů o 15.89 vteřiny před Radkem vyhrál, a tím jsem si připsal svou první výhru v seniorské třídě a zároveň i první pódiové umístění v absolutním pořadí,“ vylíčil nejrychlejší Mšeňák závodu Adolf Živný.