VojtěchovOlešnoSkramoušHra světel

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Aktuality


Vloupání do rekreačních objektů na Mšensku objasněna

MĚLNICKO - Má na svědomí devět skutků.

Velmi dobrou prací policistů Obvodního oddělení Mšeno, díky jejich osobní a místní znalosti, se podařilo objasnit sérii vloupání do rekreačních objektů.

Šestatřicetiletý muž žijící na Mšensku se od ledna letošního roku do poloviny května 2018 vloupal celkem do devíti objektů. Jednalo se převážně o rekreační chaty nebo domy, které jejich majitelé užívají k rekreaci. Vnikl vždy na pozemek a páčidlem, které si obstaral přímo na místě, vypáčil zámky u stodol, garáží, ale i samotných domů. Poté co vnikl dovnitř, sebral většinou elektrické nářadí, ale také sekyry, zahradnické nůžky, prodlužovací kabely, alkohol, jídlo.

Celkově způsobil odcizením věcí majitelům nemovitostí škodu více než 100 000,- Kč. Poškozením vznikla další škoda řádově několik desítek tisíc korun.

Při vloupání do posledního z objektů, v kterém usnul, ho zadržela policejní hlídka z Obvodního oddělení Mšeno.

Policisté zadrženého převezli na jejich služebnu. Po provedení všech potřebných úkonů mu policejní komisař sdělil obvinění ze spáchání hned několika trestných činů, přečinu krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci. Na podnět komisaře podal státní zástupce návrh na vzetí obviněného do vazby, kterému soudce okresního soudu v Mělníku vyhověl. Obviněný putoval rovnou do vazební věznice. Za mřížemi může skončit na jeden až pět let.

Muž byl již v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen.


Dopravní nehodovost v roce 2017 na Mělnicku

Přesto, že počet vyšetřovaných nehod vzrostl, jejich následky byly menší. Zemřelo při nich osm osob, jedenatřicet bylo zraněno těžce, čtyřiačtyřicet lehce.

Statistika dopravních nehod za rok 2017

 

2017

2016

2015

 celkem DN

800

706

752

 úmrtí

8

10

14

 těžká zranění

31

46

44

 lehká zranění

44

38

52

 celková škoda

58 327 000

48 497 400

53 975 600

 alkohol zjištěný u viníků DN

44

40

40

V uplynulém roce došlo na Mělnicku k největšímu počtu dopravních nehod na místních komunikacích (255 nehod), následovaly silnice II. třídy (194), I. třídy (192) a III. třídy (142). K ostatním nehodám došlo na účelových komunikacích.

Mezi nejčastější příčiny patří nesprávný způsob jízdy, kdy se řidič řádně nevěnuje řízení vozidla (397 nehod), nepřiměřená rychlost (141) a nehody nezaviněné řidičem, jako např. srážky se zvěří, střety s chodci, technické závady atd. (188).

Nejvíce nehod měli v uplynulém kalendářním roce na svědomí řidiči motorových vozidel (595 nehod), dále lesní zvěř a domácí zvířectvo (174), řidiči nemotorových vozidel (17). Chodci zavinili sedm nehod.

Policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník se budou i nadále v rámci výkonu své služby týkající se dohledu nad plynulostí a bezpečností silničního provozu snažit o to, aby se počet dopravních nehod v našem regionu snižoval. Zároveň aby ubylo nehod s vážnými následky na zdraví a životech účastníků silničního provozu. Doufáme, že svým zodpovědným chováním na silnicích přispějí i samotní řidiči a ostatní účastníci silničního provozu.

Každý by měl dbát a dělat vše pro svou vlastní bezpečnost!


Pátrání

Žádáme veřejnost o pomoc

Mělničtí policisté pátrají po muži, Jiří Slezák, nar.3.11.1973, trvale bytem Dobřeň - Jestřebice. Adresa trvalého bydliště je však pouze formální na adrese obecního úřadu.

Na hledaného vydal Okresní soud v Mělníku příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a příkaz k zatčení, a to za spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže.

Jeho pobyt není znám. O tom, že ho hledá policie, ví.

Popis osoby:

Hledaný je 176 centimetrů vysoké střední postavy, Má šedozelené oči, světle hnědé až plavé krátké vlasy.

Máte-li informace k pobytu či pohybu uvedené osoby sdělte je, prosím, neprodleně policistům Obvodního oddělení Mšeno na tel. 974 876 750. Volat můžete také na bezplatnou linku 158.


Druhým mužem, po němž pátráme, je Jan Brožíček, nar. 19.10.1968, trvale bytem Praha Vršovice. Policisté Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou pátrají po jeho pobytu, neboť se na adrese svého bydliště nezdržuje a pátrání po něm je zatím bezúspěšné.

Devětačtyřicetiletý muž neplatí od června roku 2013 výživné na svou nezletilou dceru. Za více než čtyři roky dluží na výživném téměř 60 000,- Kč.

Popis osoby:

Hledaný je zdánlivého stáří kolem 50 let. Má 175 až 180 centimetrů vysokou střední postavu, hnědé oči, hnědé rovné vlasy.

Informace k pobytu uvedené osoby přivítají policisté z Obvodního Oddělení Kralupy nad Vltavou na tel. 974876710. Využít můžete i v tomto případě tísňovou linku 158.


Řídil i přes vyslovené zákazy

MĚLNICKO – Je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. 

Policisté obvodního oddělení Mšeno zastavili dne 18. července v odpoledních hodinách v obci Vysoká-Strážnice osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. Jedenatřicetiletý řidič předložil hlídce doklady odvozu a občanský průkaz. Řidičský průkaz však ani předložit nemohl. Policisté na místě zjistili, že má řidič vysloveno hned několik platných zákazů řízení, jeden z nich až do poloviny roku 2019. Provedená dechová zkouška a test na drogy byl negativní. Muž je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Dopravně bezpečnostní akce

MĚLNÍK – Policisté Územního odboru Mělník se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce 

Další dopravně bezpečnostní akce zaměřená na účastníky silničního provozu o prázdninách proběhla na Mělnicku v pátek 14. července 2017 a v sobotu 15. července 2017. 

Hlídky nejen dopravních, ale i pořádkových policistů z jednotlivých obvodních oddělení se zaměřovaly zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy a také na místa, kde často dochází k dopravním nehodám. Každý rok se stane o prázdninách velké množství nehod, mnohdy s vážným zraněním, je to připisováno únavě z teplých dnů, oslněním sluncem, nevyspáním řidičů vracejících se z dlouhých cest, nepozorností, rychlé jízdě apod.

Policejní hlídky se zaměřily zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě.

Celkem zkontrolovali policisté na Mělnicku během dvou dnů 408 vozidel. Přestupku se dopustilo 92 řidičů. Ve všech  případech zaplatili hříšníci na místě pokutu. Nejčastějším prohřeškem, v 29  případech, byl špatný technický stav vozidla. Rychlost překročilo 5 řidičů, připoutáno nebylo 15 osob. Pozitivním zjištěním bylo, že žádný z kontrolovaných řidičů neřídil pod vlivem alkoholu či drog. 

Informace o celorepublikové dopravně bezpečnostní akci naleznete na externím odkazu.


Řídil v zákazu

MĚLNICKO – Dalšího hříšníka zastavili tentokrát policisté ze Mšena. 

V sobotu 18. února 2017 v odpoledních hodinách prováděli policisté Obvodního oddělení Mšeno dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Ve Mšeně, ve směru na Mělník zastavili osobní vozidlo Renault. Vyzvali řidiče k předložení všech dokladů potřebných pro provoz a řízení automobilu. Všechny doklady jim předložil. Lustrací však policisté zjistili, že osmadvacetiletý řidič má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do prosince 2017. Hlídka mu na místě zadržela řidičský průkaz. Řidič je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za mřížemi může skončit až na dvě léta. Celý případ je veden ve zkráceném přípravném řízení.


Nález granátů

Třicetiletý muž oznámil v sobotu 1.dubna 2017 na tísňovou linku 158 nález nevybuchlých granátů. Se svým kamarádem granáty nalezli při hledání historických předmětů v lesním porostu za obcí Zahájí. Na místo okamžitě vyjela hlídka Obvodního oddělení Mšeno. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o dva obranné granáty z druhé světové války. Oblast zajistili, provedli všechny potřebné úkony a přivolali policejní pyrotechniky. Ti si nález odvezli k odborné likvidaci.

Policisté ve Středočeském kraji velmi často řeší případy nálezu výbušnin granátů a jiné staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují, jako by šlo o nebezpečný nález, funkční munici. Zachovávají tedy nejvyšší míru bezpečnosti, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Policisté přivolaní na místo nálezu, místo v dostatečné vzdálenosti zajistí tak, aby byl znemožněn přístup dalším nepovolaným osobám. V případech nálezu na odlehlých lokalitách, v polích, lesích, tam kde není ohrožen život osob a nehrozí způsobení škody na majetku, může být nebezpečný předmět likvidován přímo v lokalitě nálezu. Velmi často je však převážen k odborné  likvidaci na jiné k tomu určené místo.

Při neopatrné manipulaci může dojít k vážným mnohdy smrtelným zraněním. Velmi často pokud osoba přežije, nese si trvalé následky celý život. Poznamenány jsou tak osudy nejen jednotlivců, ale i jejich blízkých.

Při nálezu podezřelého předmětu vždy dodržujte následující doporučení:

  • při nálezu výbušnin, zbraní nebo střeliva s nimi v žádném případě nijak nemanipulujte, nepodnikejte žádné kroky k jejich likvidaci

  • ihned volejte Policii ČR, nejlépe prostřednictvím tísňové linky 158

  • prostor nálezu je třeba ihned uzavřít před vstupem nepovolaných osob, zejména dětí

  • nepodceňujte ani staré a značně zkorodované výbušniny, střelivo nebo zbraně. Korozí může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí v extrémním případě i nepatrný otřes způsobený dotykem lidské ruky

  • nezapomeňte poučit přiměřeně věku také své děti