Závěsný znakSousoší Immaculaty na nám. MíruSkalička v ziměVýstava prací žáků ZUŠ na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšeno v prvním dni voleb prozářila rudá


Mšeno – První den voleb do krajského zastupitelstva dopoledne rozzářila naše město rudá záře. „Neznámý pachatel“ chtěl pravděpodobně prohřát naše prochladlá těla a navodit atmosféru příštího jara. Jinak si nedovedu jeho počínání vysvětlit. Čipera mládenec v tmavším fiatu zastavil u vývěsní tabule, na níž v těch dnech některé politické strany a hnutí prezentovaly své kandidáty pro krajské volby.

Hochovi se zřejmě vývěsní deska nelíbila, popravdě řečeno ani mně moc ne, a proto se rozhodl vše trochu „vylepšit“. Musím uznat, že se mu práce podařila. Po nedlouhé době tabule doslova zářila! Oškubané obrázky nahradili krasavci nepotrhaní, fungl noví. Rudá zářila jako rozkvetlý vlčí mák – usměvavý předseda jedné strany byl s prací snaživého mladíka evidentně spokojen. Neodolal jsem a pozorně jsem si zrenovovanou vývěsní desku prohlédl. To víte, že mě zaujala.

Všechno, co na ní bylo napsáno, bylo moje gusto. Vy byste snad nechtěli, aby naše země byla opět kvetoucí zahradou? Plnou zralých třešní? Vy byste nechtěli, aby bylo opět vše tak krásné jako v časech, kdy u nás moudře vládla strana, která měla v názvu jen o jedno písmenko méně než ta dnešní? Jsem rád, že se našel někdo, kdo nám, nerozhodnutým voličům, ještě na poslední chvíli vysvětlil, o co vše přijdeme, svěříme-li svůj hlas někomu, kdo si to nezaslouží.

Trochu mě mrzelo, že soudruh „předseda a místopředseda“ zakryl z celé poloviny tvář paní starostky z Byšic, která se ucházela o zvolení v jedné konkurenční straně. Dobře jí tak! Kdyby byla „u nás“, mohla být! Takhle má právo jenom na jednu polovinu obličeje! Neznámý snaživec se zřejmě snažil zavděčit i starým lidem. Mě konkrétně potěšilo, že mi připomněl rok mého narození, jen ho trochu zkrátil.

Ubral století a ponechal tam jenom tu třicetsedmičku - 37. Udělal mi radost, ale už z principu, že ženám se nemá ubližovat, a že „sebechvála páchne“, jsem tam hodil tu přelepenou paní starostku z Byšic. Možná se budete na mě zlobit, ale snad i proto, aby si usměvavý Fal.- promiňte - Filip nemyslel, však víte co.

Už se těším na příští volby, které budou už za rok. Jen jsem zvědavý, jestli všichni ti přelepení „psanci této země“ budou případné „přelepování“ v den voleb trpět.

Bohumil Fuxa, důchodce, Mšeno