Městský znak na radniciKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláPoklička z úpatívzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Ztracenou houbařku našli policisté ze vzduchu


Mšensko – Policisté z obvodního oddělení ve Mšeně ve čtvrtek 13. října v podvečer pátrali po sedmašedesátileté houbařce, která se ztratila v lese na Kokořínsku. Seniorka navíc nebyla schopná pohybu, neboť si při sbírání hub zvrtla nohu. Naštěstí u sebe měla telefon, kterým si přivolala pomoc. Nebyla však schopna upřesnit polohu, kde se nachází.

Okamžitě začalo pozemní pátrání, na pomoc byl také přivolán vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR. Vrtulník byl na místě zhruba za dvacet minut a pouhých deset minut trvalo, než zraněná paní opět volala, že jí vrtulník proletěl nad hlavou. Pro policejní piloty pak nebylo nic jednoduššího, než zůstat ve vzduchu nad zraněnou ženou do doby, než na určené místo dorazila policejní hlídka. Za padesát minut od vzletu byl vrtulník s posádkou zpět na základně s vědomím dobře odvedené práce. Mšenští policisté zraněnou seniorku předali do péče záchranářů, kteří ji převezli na ošetření do mělnické nemocnice.

Markéta Johnová, mluvčí PČR Mělník