Skalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouSkramoušMasarykova škola ve MšeněMariánské sousoší na náměstí Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Senioři z Kadlína tvořili klobouky na výstavu


Kadlín – Letní měsíce byly poznamenány menším útlumem v činnosti sdružení kadlínských seniorů. Ale zúčastňujeme se všech kulturních aktivit v obci. Proto většina seniorů byla v sobotu 9. července na vystoupení dětského ochotnického souboru TY-JÁ-TR z Prahy. V červenci před Jakubskou poutí jsme se sešli a vázali jsme dožínkové věnce. Vystavené dožínkových věnce byly také od našich dětí. Některé byly třeba méně povedené, většina věnců ale byla velmi zdařilá.

V září jsme opět byli zapojeni do přípravy akce Plody podzimu. Z našich rukou vznikla řada aranžovaných klobouků s ovocem a zeleninou, které vhodně výtvarně doplnily výstavu ovoce a zeleniny v Muzeu Kadlín. Za tuto práci se nám dostalo poděkování od přítomného pana senátora Voseckého a paní starostka nám věnovala kalendáře. Za seniory se naši dva členové účastnili tradiční soutěže v „sedlácké jízdě“. Soutěžili jsme s tím, že proti skoro profesionálům nemůžeme vyhrát, ale důležité je zúčastnit se.

Někteří z nás kadlínských seniorů navštěvujeme kulturní programy Domova seniorů Mšeno, a také Virtuální univerzitu třetího věku. Oceňujeme, že nám vedení Domova seniorů nabízí zajímavé a poutavé programy, a nemusíme tak stále sedět doma u televizorů.

V říjnu se již pravidelně jednou za čtrnáct dní scházíme v obecní knihovně. Projednali jsme a schválili plán činnosti sdružení do konce roku. Máme za sebou také další návštěvu a práci v keramické dílně ve Vysoké. Určitě naše výrobky vystavíme na příští výstavě v Domově seniorů Mšeno.

Zd. Šesták, J. Nová