Osvětlení nám. MíruSkalní útvar PokličkyRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkBusta F.Palackého

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšeno zažije koncert Světlo pro Světlušku


Mšeno - V pátek 11. listopadu od 18 hodin se v chrámu sv. Martina ve Mšeně uskuteční benefiční koncert, nad jehož průběhem převzala záštitu Sbírka Světluška. Jedná se o dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, jenž pomáhá nevidomým dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Výraznou osobností projektu je klavíristka Ráchel Skleničková, která vystudovala Konzervatoř Jana Deyla. V současné době studuje Akademii múzických umění v Praze ve třídě profesora Ivana Klánského. Ráchel Skleničková je laureátkou českých i zahraničních soutěží.

Každoročním vyvrcholením sbírky je benefiční koncert Světlo pro Světlušku. Také v letošním roce se mezi města, jež jsou poctěna záštitou Světlušky, zařadí také Mšeno. Vedle Ráchel Skleničkové, která koncert zahájí, vystoupí Dechové trio Hudby Hradní stráže a Policie ČR, se kterou uzavřela ZUŠ Mšeno smlouvu o umělecké spolupráci. Hudba Hradní stráže a Policie ČR je vyhledávaným hudebním tělesem českých i světových koncertních síní, v rámci protokolu Ministerstva zahraničí a Pražského Hradu účinkuje při významných politických a společenských akcích.

Společně s Dechovým triem HHS vystoupí také ředitel a šéfdirigent tělesa, plukovník Václav Blahunek, všichni v uniformách, které pro HHS navrhl Theodor Pištěk, držitel filmového Oscara za Amadea.Koncert uzavře sólista na barokní trubku Pavel Hromádka, který své umění prezentoval v koncertních sálech od New Yorku po Peking.

Vstupné na koncert je 100 Kč, děti zdarma. Výtěžek bude věnován do Sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu. Donátorem koncertu je město Mšeno, organizátorem a uměleckým garantem je Základní umělecká škola Mšeno. Zveme všechny milovníky koncertní hudby, aby přišli podpořit činnost Světlušky.

PhDr. Josef Šebesta, Ph.D.