SkramoušOlešnoSkalní kaplička v Boudecké rokliŠkola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Na mšenské trati si nejlépe vedl Romančík na KTM


Mšeno - O posledním srpnovém víkendu se ve Mšeně jel čtvrtý podnik seriálu Mezinárodního mistrovství ČR a Přeboru ČR 2016. Na start závodů, které zároveň byly 33. ročníkem mšenských motocyklových soutěží v enduru, se postavilo na sto sedmdesát jezdců. Čekala na ně trať dlouhá 55 kilometrů, kterou v sobotu museli zdolat čtyřikrát a v neděli třikrát. A v jednom kole se ještě museli vypořádat s krosovým a endurovým testem. Krosový test pořadatelé z Enduro klubu Mšeno umístili na strniště v délce okolo šesti kilometrů a enduro test na motokrosovou trať s lesními endurovými pasážemi.

Nejlépe ze všech borců na silných strojích si vedl Jaromír Romančík, který zcela ovládl náročný závodní víkend letošního republikového mistrovství. Vedle celkového vítězství si zajel i první místo ve své kategorii E2. Stejně úspěšně si vedl i Patrik Markvart v kategorii E1 a mezi juniory se mu podařilo zvítězit po oba soutěžní dny. V sobotu i v neděli se v kategorii E3 výborně dařilo i Ondřeji Helmichovi.

Dobře si ale vedl i mšenský jezdec Adolf Živný mladší, kterému se prý první soutěžní den z počátku dařil podle představ. „V minulých závodech jsem měl s prvním dnem problém, proto jsem byl rád, že od rána vše jde, jak má. Soustředil jsem se na své výkony, ale bohužel přišel defekt. Vytekl mi olej z předních vidlic na brzdu, která mi tři testy nebrzdila. Bylo velmi náročné se s tím vypořádat, takže jsem nezajížděl své časy,“ popsal osmnáctiletý závodník, který si víc pochvaloval nedělní jízdy. Po třech testech byl průběžně na druhém místě. Pak ale zachyboval a šel k zemi. „Při pádu jsem si poranil ruku. Po testu jsem musel k sanitce, kde jsem mě ošetřili, a se zraněnou rukou jsem pospíchal dál, protože jsem u sanity strávil víc času, než jsme si najížděli do časových kontrol. Čas jsem naštěstí stihl a i přes nevolnost a bolest ruky jsem pokračoval. Na dalším testu jsem ale udělal zásadní chybu celého dne, kdy jsem upadl v prašném výjezdu a motorku jsem z prachu nemohl vytáhnout. Při pádu jsem ztratil asi čtyřicet vteřin, které mě stály cenné pozice,“ připomněl sebekriticky Adolf Živný mladší, který v sobotu dojel v kategorii E1 na pátém a v kategorii Junior na čtvrtém místě.

Na přední pozice dosahovali i další dva mšenští závodníci - Jan Kašpárek na Husqvarně a Svatoslav Bouček na stoji Gas Gas. První jmenovaný zajel v sobotu kategorii E3 na čtvrtém místě, které si udržel i v neděli. Druhý Mšeňák si v sobotu v E3 uzmul páté místo.

(jř)