Večerní kašnaRadnice v ziměSedlecSkramouš

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Rybářské závody ovládl lovec z Boleslavska


Mšeno - Poslední srpnový víkend, jak už se stalo tradicí, pořádal mšenský rybářský spolek závody na místních rybnících Černík a Jezero. Po bezmála týden trvajících přípravách - posekání trávy, ostříhání křovin, příprava dobrot do udírny - byl celý realizační tým v očekávání, jak vysoký bude, vzhledem k počasí, počet závodníků. Nakonec se zúčastnilo přes čtyřicet příznivců Petrova cechu, mezi nimiž byli i lovci z Rumburka, Českého Dubu, Jablonce nad Nisou, Loun, Mnichova Hradiště, Mladé Boleslavi.

Některým účastníkům se podařilo i při tropickém počasí, při kterém, jak je známo, ryby moc neberou, vylovit rekordní úlovky. Nejvíce nachytal Josef Kočí z Mnichova Hradiště, jehož celkový úlovek po osmihodinovém lovení byl 16,95 kg ryb a rybiček. Jako druhá se umístila Věra Šnicerová z Loun s úlovkem 13,89 kg a na třetím místě byl opět Hradišťák Jindřich Černý, který nalovil 13,60 kg ryb.

Celkem bylo závodníkům zváženo 147,15 kg ryb. Po celou dobu konání závodů bylo v provozu občerstvení, kterého kromě závodníků využili i kolemjdoucí turisté, mšenští milovníci uzených pochoutek a někdo přišel jen tak na pivo. Po vyhlášení výsledků a udílení cen se všichni rozjeli zpět do svých domovů. Někteří šťastnější více, někteří méně, ale většina s příslibem, že se na jaře opět setkáme ve Mšeně.
Petrův zdar!

Jan Krúpa