Václav Emanuel Horák (* 1. 1. 1800 Lobeč † 3. 9. 1871 Praha), skladatel a spisovatel. Byl z rodiny vinopalníka a měl osm sourozenců. Vyučil se zpěvu, hře na housle, basu a klavír u mšenského kantora Josefa Šubrta. Ve 13 letech navštěvoval farní školu v Praze a učil se hře na varhany. Ve svých 20 letech napsal první chrámové dílo Salve a další Mimas fidelium, které zdomácnělo v české chrámové hudbě. Stal se učitelem zpěvu na pražské varhanické škole a učitelském ústavu, dále ředitelem Žofínské akademie. Solnohradské Mozarteum a mnohé české zpěvácké spolky jej jmenovaly čestným členem. V roce 1859 byl regenschorim v pražském v chrámu Panny Marie Sněžné a poté v Týnském chrámu, kde působil až do své smrti. Složil značné množství skladeb: smyčcový kvartet, vokální kvartety, zkomponoval celkem 13 mší, tři rekviem, několik žalmů a českých národních písní. Je autorem několika spisů hudebně pedagogických. Vydal mj. Zpěvní školu a starodávné Pašije.

Miroslav Černý (* 16. 11. 1911 Nebužely † 12. 9. 1996), letecký mechanik. Za druhé světové války člen britských Královských leteckých sil RAF. Působil u 310. stíhací perutě až do konce války.

Ludmila Svátková (* 12. 9. 1921 Mšeno † 9.11.2010), po smrti manžela (učitele) převzala nejen chov včel, ale i kroniku Včelařského spolku pro Mšeno a okolí. Svými články několik let přispívala do Mšenských novin.

Ladislav Fialka (* 22. 9. 1931 Lobeč, někdy též Praha † 22. 2. 1991 Praha), mim, tanečník a choreograf. Ovlivněn francouzskou pantomimou podnítil vznik a rozvoj české moderní pantomimy. V roce 1958 založil a vedl pantomimickou skupinu v pražském Divadle Na zábradlí, kde uvedl množství původních inscenací (mj. Devět klobouků na Prahu, Etudy, Knoflík, Sny, Blázni, Caprichos, Funambules 77, Lásky aj.). Byl pedagogem na pražské Akademii múzických umění. Svou skupinovou pantomimou, pantomimickou školou v Praze a pořádáním mezinárodních festivalů se stal světově proslulým. V roc 1962 ocenila jeho umění i tehdejší vláda, stal se laureátem státní ceny, byl jmenován zasloužilým umělcem a v roce 1979 získal titul národní umělec. Hojně spolupracoval s filmem a televizí. Do rodné Lobče se vracíval na svoji chalupu a trávil zde své volné dny.

(Zdroj: M. Sígl: Kdo byl a kdo je - Mělnicko, Kralupsko, Neratovicko)