Kostel sv. Martina - Masarykova uliceVojtěchovSedlecSkalní útvar Pokličky

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Rekonstrukce sokolovny


Mšeno – Ve středu 28. října jsme oslavili v nově zrekonstruované sokolovně 150 let od založení naší jednoty. Na slavnostním maratonu – akademii vystoupilo velké množství účinkujících, které podpořilo zaplněné hlediště. Návštěvníci mohli shlédnout pestrá kulturní i sportovní vystoupení dětí i dospělých z MŠ, ZŠ, ZUŠ Mšeno, Nového divadla Mělník, Intermezza a TJ Sokol Mšeno. Chtěla bych poděkovat všem zúčastněným za jejich pěkná vystoupení, divákům za návštěvu a trpělivost, že dokázali vydržet až do konce a ocenili svým potleskem všechny účinkující.

Největším dárkem k letošnímu významnému výročí byla úspěšně dokončená rekonstrukce budovy TJ Sokol Mšeno v celkové hodnotě 8,4 milionu korun. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu životního prostředí. Náš podíl činí 2,4 miliony korun a my jsme byli nuceni, tak jako naši předci při stavbě sokolovny v letech 1914-1918, si vzít na tuto akci úvěr v hodnotě 1 milionu korun. Každým rokem musíme splatit 200 tisíc korun a já věřím, že se nám to ve spolupráci nás všech, České obce sokolské, popřípadě jiných subjektů a sponzorů povede.

I zde bych chtěla poděkovat především hospodáři jednoty bratru M. Machovi, který byl hlavním tahounem a dokázal zde zúročit své mnohaleté zkušenosti z podobných dotačních akcí při rekonstrukci městských budov. Poděkování patří i dalším – panu architektovi M. Prchalovi, který se precizně věnoval stavebním i jiným detailům v exteriéru i interiéru budovy, stavebnímu dozoru J. Dušátkovi, realizační firmě Stavební společnost Guttenberg s. r. o., Energy Benefit Centre a. s., Městu Mšenu za poskytnutí dotace ve výši 500 tisíc korun a dalším sponzorům.

Nemalé díky patří všem, kteří se účastnili velkého počtu brigád a svou dobrovolnou prací přispěli ke zdárnému dokončení akce. A že byla rekonstrukce úspěšná, svědčí i fakt, že na nové podlaze je každý den plno. Mezi několika desítkami cvičících dětí v různých oddílech navštěvují nově sokolovnu i dospěláci badmintonisté, florbalisté a 3 skupiny nohejbalistů.

Pokud byste nám chtěli pomoci se splácením nemalého úvěru, rádi uvítáme jakoukoli částku na novou podlahu – peníze možno posílat na účet TJ Sokol Mšeno č. 250995936/0300, variabilní symbol 1865. Za případné sponzorské dary předem děkujeme. Foto z průběhu rekonstrukce najdete na www.sokolmseno.rajce.net

Za TJ Sokol Mšeno

Hana Nečasová, starostka