Památník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláBrusnéSkalní kaplička v Boudecké rokliVečer před kostelem sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Bilance skončené fotbalové sezony


Mšeno – Po krátké pauze jsme se sešli 21. července na startu přípravy na sezonu 2015/2016. Tato sezona se nese ve znamení zásadních změn, když FAČR od léta spustil tzv. fotbalovou (r)evoluci. Jedná se o to, že zápisy o utkání se již nevypisují v papírové formě, ale vše se odehrává on-line a to nejen u zápisů, ale také u vedení členské základny, u přestupů atd. To pro nás znamenalo nutnost zavést do kabin internet, což jsme vzhledem k internetovému připojení v hospodě zvládli bez problémů. Dosavadní zkušenosti  s on-line zápisy a i dalšími novinkami zatím ukazují, že to byl krok správným směrem.

Fotbalová příprava probíhala v domácích podmínkách, a přestože panovalo velmi horké počasí, většina kluků se nepopulárnímu drilu postavila čelem a přípravu jsme dobře odpracovali. V kádru jsme přivítali kluky z dorostu – Ondru Kolumpka a Jardu Martínka, kteří se stali platnými členy našeho týmu. Navíc jsme opět mohli počítat se Závěšickým a začátek soutěže s námi začal i Dvorný. To znamenalo, že po dlouhé době jsme zaznamenali také posílení kádru. Po dvou přípravných zápasech, kdy jsme jednou remizovali (Bezno 3:3) a jednou vyhráli (Bělá 5:3) jsme naskočili do mistrovské soutěže.

V prvním kole jsme uspěli na půdě Tišic, odkud jsme si odvezli dva body za vítězství na penalty. V dalším kole jsme sice doma prohráli s Vysokou, ale pak jsme zaznamenali čtyři výhry v řadě a od té doby jsme se drželi v lepší polovině tabulky. Bohužel v průběhu podzimu se Dvorný rozhodl pokračovat ve vyšší soutěži, ale zase se nám vrátil Stejskal, který naopak z vyšší soutěže odešel. Je škoda, že jsme si pokazili postavení v tabulce nepovedenými výsledky se slabšími soupeři (Veltrusy, Vehlovice). Přesto se ale držíme v lepší polovině tabulky, což hodnotím jako velmi dobré, protože před námi jsou pouze kvalitní týmy. V zimní pauze máme v plánu opět soustředění v Jičíně, které se nám v minulosti osvědčilo. Ostrá příprava vypukne na začátku února a mistrovské soutěže začnou 13. března. Máme tedy před sebou pauzu, ve které si odpočineme a nabereme síly, jež budeme potřebovat do náročné jarní části, v níž se určitě pokusíme naše postavení v tabulce vylepšit.
Realizační tým A týmu – Vladimír Grát, Dana Guttenbergová, Soňa Davidová, Bára Guttenbergová.

Béčko jako každoročně plní funkci hlavně záložního týmu pro áčko. To jsme sice v podzimní části sezony příliš nevyužili, ale je dobré, že si zde mohou zahrát kluci, kteří nedostanou tolik prostoru v áčku. V béčku se také zapojují v soutěži dospělých naši dorostenci, a tím získávají důležité zkušenosti do své další kariéry, a usnadňuje se tím jejich přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií. Tradičním nešvarem hráčů béčka je jejich účast, vlastně neúčast v tréninkovém procesu. Je to škoda, protože je samozřejmě známo, že s tréninkem to jde mnohem lépe. 
Trenér - Roman Kormoš

Níže je hodnocení jednotlivých mládežnických týmů slovy samotných trenérů. Já k tomu mohu pouze doplnit, že jsme prožívali, díky generačním obměnám, méně vydařené období, co se týká výsledků, ale to se už otočilo k lepšímu. Jsem velmi rád, že se nám daří držet stále všechna mládežnická družstva, což mnoho týmů na okrese říct nemůže.  

Dorost
Po podzimní části se náš tým nachází v klidném středu tabulky. Proti minulým sezonám máme pohodlný náskok na sestupující příčky, a tak jsem rád, že jsme se bojům o záchranu vyhnuli. Jak říkám, bodů máme dostatek, nicméně jich mohlo být více, nebýt některých zbytečných ztrát. V žaludku mi leží hlavně remíza s Lysou nad Labem, kdy jsme ještě v poločase vedli 4:1, když pak utkání nakonec skončilo 4:4, nebo porážka v Benátkách, která byla naprosto zbytečná. Pak se ale mužstvo semklo, začali jsme vítězit a nyní procházíme skvělou sérií sedmi neprohraných zápasů v řadě, při které jsme porazili například druhý tým tabulky Dolní Bousov v krásném zápase 3:2. V tomto zápase jsme podali nejlepší výkon na podzim.

Když to shrnu, tak začátek sezony byl všelijaký. Herně ani výsledkově se nám nedařilo, mužstvo se scházelo většinou v jedenácti lidech, a jednou se stalo že jsme vyjeli jen v devíti jako do Bělé. To mě hodně trápilo. Ale jak už jsem řekl, mužstvo se poté semklo, kluci začali chodit v hojném počtu a začalo se vítězit. Jsem také rád, že ke konci podzimní části jsme začali využívat i hráče ze žáků, aby si zvykli na „větší“ fotbal a získali tak zkušenosti, které se jim budou určitě hodit. Teď si dovolím ještě výtku k mým hráčům co se týče tréninků.

Byl bych rád, kdyby se docházka na tréninky na jaře zlepšila, abychom mohli nacvičovat různé signály a akce, neboť v pěti lidech se toho moc nacvičit nedá, proto jsme pak také tréninky zrušil. Závěrem bych chtěl poděkovat lidem, kteří mi hodně pomáhají na zápasech jako jsou pánové - Guttenberg, Zabilanský, Karabáček a Prieložný. Za to jim patří velké díky. 

Trenér - Lukáš Dohnalík 

Starší žáci
Naši žáci v letošní sezoně hrají okresní přebor. Chvíli nám trvalo, než jsme se sehráli, ale v posledních kolech si vše sedlo a začalo se nám výsledkově dařit. Výhry, kterých naše mužstvo dosáhlo, daly hráčům hodně elánu do dalších bojů. Je to znát i na množství hráčů, kteří se zapojili do podzimních duelů, celkem jich bylo 22. Proti loňsku se také rapidně zvedla účast na trénincích, a to je hodně důležité. Náš tým je hodně mladý (většina hráčů ještě věkem spadá do kategorie mladších žáků), i přesto nám po podzimu patří krásné páté místo. Myslím, že je to velký příslib hlavně do budoucna. Trenér -  Jiří Zabilanský st.

Starší přípravka zahájila sezonu zimním soustředěním v Jablonném v Podještědí. Celý týden pilného trénování a přípravy na zápasy, přípravka zakončila přátelským utkáním s přípravkou z Mladé Boleslavi. Toto utkání naši hráči zvládli velmi dobře a radovali se z výhry. Přátelské utkání s Boleslaví bylo velice dobrou přípravou na sezonu.

Začátek jara ovšem nevypadal moc dobře. Prvních pár zápasů bylo slabších a protihráči měli převahu. Přípravka to ale nevzdala! A vyplatilo se. Při posledních zápasech hráči využili zkušenosti a taktiku získanou z tréninků. Konečná statistika je šest výher a čtyři prohry a vybojované konečné třetí místo.

Mladší přípravka - před sezonou jsme měli velké obavy, jestli vůbec dáme tým mladší přípravky dohromady. Hodně kluků nám odešlo do starší přípravky a nastala generační obměna. Naštěstí ale přišli noví hráči a zapracovali se do týmu. Nakonec za sebou máme celkem úspěšný podzim, když jsme dokázali třikrát zvítězit a jednou remízovat. Tři prohry přišly s opravdu silnými soupeři typu Neratovic, Mělníka a Libiše. Těší mě, že ani v jednom ze zmiňovaných utkání jsme nebyli o moc horším týmem a nedostali velký gólový příděl. Podzim nám tak vyšel nad očekávání dobře a já doufám, že se na dobré výkony naváže i na jaře! Trenéři - Zdeněk Ščasný, Zbyněk Zelenka, Jiří Zabilanský ml., Jakub Jedlička

Na závěr chci znovu opravdu moc poděkovat všem našim výše jmenovaným trenérům a členům realizačních týmů, a samozřejmě také všem těm, kteří nám jakkoli pomáhají se zajištěním  ostatních věcí kolem fotbalu (občerstvení,, dresy, hřiště, doprava a další). V neposlední řadě chci  také poděkovat členům výboru našeho klubu za jejich práci a také zastupitelstvu města Mšena za jejich podporu našemu spolku. Dále děkuji i Vám, našim věrným divákům, za Vaši přízeň. Víte, že mým dlouhodobým přáním je, aby se divácká účast při akcích na stadióně zvýšila a to především na utkáních mládeže. Mrzí mě, když se jdu podívat na utkání žáků a se soupeřem přijede více diváků (rodičů) než přijde domácích. Nemůžu Vás nutit, abyste se na kluky a holky přišli podívat. Je to jen a jen na Vás, jestli se zajímáte o to, jak si vedou. A nevedou si vůbec špatně, to mi věřte. Budu doufat, že se v jarní části sezóny i díky lepšímu počasí návštěvnost na utkáních zlepší.

Jménem výboru SK Mšeno Vám všem chci popřát krásné prožití vánočních svátků, hodně splněných přání pod stromečkem a do nového roku jen to nejlepší, hodně zdraví štěstí a radosti.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno