Poklička z úpatíNáměstí Míru panoramatickyNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláMěstská pečeť

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Umělecká škola má nový předprostor


Mšeno – Od poloviny září do konce října probíhala úprava předprostoru Základní umělecké školy ve Mšeně. Partie veřejného prostoru před školou získala důstojnou podobu odpovídající významu instituce a umožňující komunikaci školy s veřejností formou prezentace uměleckých děl studentů i konání společenských akcí.

Architektonická koncepce navrženého řešení je založena především na vytvoření jednotného univerzálního prostoru a na principu kreativní recyklace. Zpevněný povrch před školou je realizován za využití odpadního či lokálně dostupného materiálu – vyřazených kusů kamenné dlažby, starých kamenných a betonových silničních obrubníků. Mobiliář je realizován z místního dubového dřeva a gabionových košů. Stavba byla oficiálně otevřena při příležitosti Svatomartinského lampiónového průvodu 14. listopadu. Na příští rok se připravuje pokračování úprav předprostoru i zahrady ZUŠ ve stejném konceptu.

Realizace: stavební firma Eproreal s. r. o., architektonický návrh a projekt: 23studio | platforma architektů.

Jan Pustějovský