V souboji se stěnouLitoměřický lezec
V neděli 26. 10. se v Litoměřicích konaly dětské závody v lezení na rychlost a obtížnost – Litoměřický lezec. Závody byly určeny dětem od 6 do 14 let a ve čtyřech věkových kategoriích startovalo celkem 25 dětí z Litoměřic a okolí, ze Mšena a z Prahy. Mšenské barvy hájil čtyřčlenný tým dětí z lezeckého oddílu TJ Sokol/LK Mšeno. Pro závodníky byly připraveny 3 kvalifikační a jedna finálová cesta na boulderové stěnce a čtyři delší cesty na rychlost na nově postavené lezecké stěně.
Finále boulderingu bylo společné pro všechny věkové kategorie a probojovalo se do něj celkem 7 závodníků a závodnic. Byli mezi nimi i naši tři zástupci, kteří zvládli přelézt všechny tři kvalifikační cesty a někteří z nich tím porazili i řadu soupeřů z vyšších věkových kategorií.  Finálová cesta měla délku asi 15 metrů zleva doprava s několika překvapeními, a končila obtížným převisem, se sérií náročných silových kroků.  Každý závodník měl celkem 3 pokusy bez časového omezení.
Prvního ze sedmi finalistů zastavil hned první, technicky obtížný krok, čtyři další, včetně našich dvou mladších zástupců, dokázali z finálové cesty zdolat první čtvrtinu. Druhý nejlepší boulderista z Prahy 4, dokázal dolézt těsně za polovinu.  Kompletní finálovou cestu zdolal jako jediný z finalistů Patrik Bloudek, a získal tím pro Mšeno celkově první místo v boulderingu.
Do finále závodů na rychlost se kvalifikovali všichni čtyři naši závodníci. Lezlo se na dvou cestách, společných vždy pro dvě navazující věkové kategorie. Finálové cesty byly ale natolik technicky obtížné, že přibližně polovina finalistů je nepřelezla celé a jednalo se tedy spíše o kombinaci obtížnosti s rychlostí. V kategorii D a C dosáhl nejlepšího času Martin Bloudek ze Mšena, v kategorii B a A byl nejrychlejší Patrik Bloudek, který cestu přelezl za poloviční čas, než druhý nejrychlejší finalista. Pořadatelé udělili i jedno první místo, společné pro všechny kategorie rychlosti, kde se hodnotila technika přelezu. Toto první místo získala za nejelegantnější vyřešení všech lezeckých obtíží Eliška Mojteková ze Mšenského lezeckého oddílu. Součet výsledků z rychlosti a boulderingu se promítl do pořadí v jednotlivých věkových kategoriích, kde naši závodníci získali dvě první a jedno druhé místo.

Výsledky našich závodníků: Eliška Mojteková – první místo za techniku přelezu v rychlosti, postup do finále boulderingu i rychlosti; Kristýna Dvorščíková – druhé místo v kategorii B (11-12 let), postup do finále boulderingu i rychlosti; Martin Bloudek – první místo v kategorii C (9-10 let), nejlepší čas ve finále rychlosti kat. C a D, postup do finále boulderingu; Patrik Bloudek – první místo v kategorii A (13-14 let), celkově první místo v boulderingu, nejlepší čas ve finále rychlosti kat. A a B.

Honza Bloudek

Podzimní sportování
28. 9. proběhl VI. ročník nohejbalového turnaje Memoriálu Václava Mokrého. Na turnaj se přihlásilo 9 družstev, utvořily se dvě skupiny, z kterých postoupila dvě družstva do pavouka. Pořadí - 1. Balkánci (Praha), 2. Tři bratři (Mšeno), 3. Potůček (Mělník), 4, Kecky (Mšeno), 5. – 8. Potůček (Mělník), VHV (Mšeno), Papéni (Mšeno), Jana (Mělník), 9. Ondrášovka (Mšeno)

V neděli 5. 10. proběhl tenisový turnaj smíšených dvojic. Ráno se sešlo 16 hráčů a ti se rozlosovali do smíšených dvojic. Hrálo se každý s každým a potom ještě systém pavouka. Do finále se probojovali Radek Mansfeld – Dana Guttenbergová a Jana Malinská – Roman Kolumpek, Dana s Radkem byli úspěšnější a celý turnaj vyhráli.

Další ročník Drakiády proběhl též v neděli 5. 10. od 14 h na Větráku. Děti pouštěly draky a na závěr si opekly buřty.

Běh Debří 2014
V úterý 28. října jsme si znovu připomněli den vzniku samostatného československého státu již 10. ročníkem přespolního běhu s názvem „Běh Debří“. I letos se na startu sešla početná skupina malých i velkých vytrvalců, čítající 88 závodníků, z toho 40 žáků, 3 dorostenci a 45 dospělých.   Všichni běžci absolvovali své trasy s velkým nasazením, snažili se zaběhnout co nejlepší časy. Vyhlášení výsledků i samotný závod provázelo příjemné podzimní počasí. Výsledky a foto z této akce najdete na www.sokolmseno.cz

Pozvánka: Další ročník Běhu Boudeckou roklí proběhne v neděli 14. 12. 2014. Prezence od 9 h, start v 10 h. Více info na www.sokolmseno.cz

Z důvodu rekonstrukce se cvičení dětí a žen přesunulo do tělocvičny ZŠ Mšeno. Starší žactvo: pondělí 18 – 19 (M. Hájková, V. Kovacs); úterý 17:30 – 18:30 florbal – děti od 9 let (T. Uher). Čtvrtek 17 – 18 mladší žactvo, předškolní žactvo, rodiče s dětmi (K. Živná), 18 – 19 starší žactvo - gymnastika, všestrannost – děti od 7 let (R. Nečasová). Ženy: úterý 19 – 19,30 cvičení podle Jill (souvislé posilování – předcvičuje Květa Živná), středa 18:00 – 18:45 „Aby záda nebolela“ (protažení kloubů a svalů – předcvičuje L. Bursová), čtvrtek 19 – 20 cvičení na velkých míčích (předcvičuje Květa Živná).