Marčanová Marie, pseudonym Marie Marvanová (* 3. 10. 1892 Mšeno † 3. 9. 1979 Praha), překladatelka. V mládí žila v Mělníku, absolventka reálného gymnázia a dívčího pedagogického ústavu v Plzni, kde byla učitelkou obecných škol. Od roku 1936 žila a pracovala v Praze, byla členkou Společnosti pro kulturní a hospodářské sblížení s Ruskem. Překládala francouzské a německé básníky, později též ruskou, ukrajinskou a běloruskou poezii. Publikovala verše pro děti.

Peer Ludvík, někdy též Ludevít (* 4. 8. 1847 Mšeno u Mělníka † 3. 9. 1904 Stuttgart), hudebník. Již při studiu na konzervatoři hrál na violoncello v Prozatímním divadle v Praze, spřátelil se s Antonínem Dvořákem, který mu věnoval violoncellový koncert. Nastoupil místo u dvorní kapely v Německu (Löwenbergu a Baden – Badenu), dále v ruském Pavlovsku u Petrohradu a nakonec zakotvil na doporučení mšenského rodáka a barytonisty Jana Píška v dvorním divadle v německém Stuttgartu. Ve Mšeně účinkoval na dobročinných koncertech. Jeho bratr Josef (* 1850 Mšeno u Mělníka † 1894 Stuttgart) ho následoval po dokončení studia na konzervatoři do Stuttgartu, kde byl koncertním mistrem na violoncello.

Votruba Jan Alexandr (* 11. 9. 1884 Budapešť † 25. 2. 1965 Praha), malíř a grafik. Vystudoval pražskou konzervatoř a jako violoncellista zahájil svou samostatnou dráhu v cizině – Tiflisu (Tbilisi), Moskvě, Sofii, aby se opět vrátil do Prahy a stal se členem orchestru Vinohradského, později Národního divadla. Kromě toho vystudoval soukromě malbu a grafiku, přitahovalo jej řezbářství s ušlechtilým dřevem. Na velké šachové výstavě v roce 1943 vzbudila pozornost jeho vyřezávaná šachovnice (bílá figura Krále IV. a jeho královny Blanky, věže mají podobu kokořínských věží atd.) Nezapomenutelné jsou jeho kaligrafické diplomy s miniaturami bohatě zdobenými u příležitosti jubileí osobností našeho společenského a uměleckého života, s nimiž se osobně znal. Přesto největší část jeho tvůrčí práce je uložena v obrazech (odborníci odhadují až několik tisíc jeho obrazů), kdy specialitou jsou jeho miniatury podložené znalostí heraldiky. Tak zachytil na svých cestách všechny hrady a zámky v naší vlasti, mj. mnohokrát Mělník, z Kokořínska vznikl celý Kokořínský cyklus. Od roku 1920 jezdil na letní pobyt do obce Vysoká a pravidelně navštěvoval na Mělníku Milču Uzlovou.

Picko Václav, Ing. (* 23. 9. 1909 Mšeno † 16. 2. 2000), vědecký pracovník. Syn učitele, muzikanta a správce muzea ve Mšeně Václava Picka, absolvent ČVUT v Praze, v letech 1953 – 77 statistik Ústavu hygieny (později Institutu hygieny a epidemiologie) v Praze. Zabýval se pojistnou matematikou a matematickou statistikou. Statistickou analýzou se vztahem k fyzikální nebo biologické podstatě mj. prokázal, že účinek tzv. „pobytů nebo škol v přírodě“ návratem do znečištěné lokality je dočasný a pomíjívý. Doporučil jej aplikovat až třikrát do roka. Je autorem 35 vědeckých prací z bioklimatologie, zdravotní hygieny a meteorologie, a také Základů matematické statistiky a jejich aplikace v bioklimatologii. Organizátor motoristických akcí (terénní soutěže) ve Mšeně.

Z publikace M. Sígla Kdo byl a je kdo Mělnicko, Neratovicko, Kralupsko