Vraný Josef, pseudonymy J. V. Stránecký, Jan Srp, Martin Vrána, Vavřinec Řehoř, Hynek Penčík, Kateřina Romanovská (* 9. 5. 1874 Stránka u Mšena † 27. 3. 1937 Monaco), agrární novinář, politik a statkář. Činný v agrárním hnutí, redaktor Selských novin a Venkova, založil časopis Cep a revui Rozkvět, v roce 1914 dal podnět k založení Lidového deníku pro malorolníky, po první světové válce byl poslancem a senátorem, od roku 1922 šéfredaktorem deníku Venkov. Byl čelným představitelem protihradního pravicového proudu v agrární straně. V roce 1919 vydal publikaci Československá pozemková reforma v prvním roce republiky a napsal také několik románů (Návrat, Na zámku vojetínském, Okovy, Válečné tajnosti pražské, Nejdříve něco z domova, Dvojí život).

Konětopský Václav, JUDr. (* 31. 7. 1850 Mšeno † 18. 5. 1934 Poděbrady), advokát, literát. Studoval klasické gymnázium v České Lípě a Litoměřicích, potom práva v Praze. Advokátní praxi provozoval na více místech v Čechách, nejdéle v Klatovech. Všude se také zapojoval do vlasteneckého hnutí a byl zvolen čestným předsedou Literání obrozenecké jednoty. Na Světové výstavě v Paříži v roce 1889 přednesl hold Čechů francouzskému národu.

Böhm Josef (* 21. 2. 1831 Mšeno † 19. 5. 1889 Jeseník), veřejný činitel. Navštěvoval farní školu ve Mšeně, absolvoval gymnázium v Litoměřicích a studia práv na Univerzitě Karlově. Byl praktikantem u c. k. místodržitelství v Budapešti a dalších městech v Maďarsku, odkud se v roce 1860 vrátil do Čech a účastnil se vlasteneckého ruchu v Litoměřicích. Byl místopředsedou České besedy, tajemníkem okresního zastupitelstva v Roudnici nad Labem a později zakotvil v Praze – Smíchově, kde mu po smrti město postavilo na hřbitově hrobku a pomník s nápisem: Zde odpočívá o rozkvět Smíchova velezasloužilý J. B., ředitel městských úřadů…. Zároveň byl předsedou Jednoty samosprávných úředníků obecních a okresních v království Českém. Napsal mnoho článků o samosprávě a politice.