Busta T.G.M. v parku před školouKostel sv. Martina - Masarykova uliceOsvětlení nám. MíruOltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšenská 50


DALŠÍ, V POŘADÍ 42. ROČNÍK MŠENSKÉ PADESÁTKY SE BUDE KONAT

V NEDĚLI 25. SRPNA 2019

Prezence

Start

Informace

Organizační tým

Dopravní spojení

 

Pěší trasy
(ext. odkazy na mapy)

8,2 km

13 km

21 km

35 km

50 km

Cyklotrasy

 

 

 

 

 

V roce 2019 budou některé trasy změněny !!!

Itinerář všech pěších tras ke stažení - Itineráře pro Mšenskou padesátku.xls (sešit MS Excel)Itineráře pro Mšenskou padesátku.xls

Významná novinka: Od roku 2014 byly ke všem pěším i cyklotrasám přidány přehledné mapy, které byly vytvořeny pomocí serveru Mapy.cz. Od roku 2016 se stala pořadatelem T.J. Sokol Mšeno.

V rámci této akce se poběží i závod Kokořínské roklinky !!!

   Každoročně, vždy na konci srpna, se ve Mšeně scházejí příznivci dálkových pochodů. Koná se tu již tradiční turistická akce - Mšenská padesátka. U zrodu myšlenky založit tradiční dálkový pochod stál před více než čtvrt stoletím František Vitouš, tehdejší vedoucí Kulturního a společenského střediska ve Mšeně. S partou několika nadšenců byl v čele organizátorů tohoto pochodu až do své smrti.
   I poté zásluhou prakticky totožného organizačního výboru se pochod pořádal zcela pravidelně a mezi pochodníky, kterých se každoročně při poslední srpnové neděli do Mšena sejdou více než dvě stovky, se stal pojmem. Pořadatelé se snaží v určitých intervalech vybírat nové trasy z bohaté nabídky, kterou jim poskytuje členité okolí, protkané velkým množstvím dobře značených turistických i cykloturistických cest. V roce 2008 se vzdal práce v organizačním týmu jeho dlouholetý člen Jiří Payer. Za jeho práci pro zdar Mšenské padesátky mu srdečně děkujeme.