Historická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieVečer před kostelem sv. MartinaOlešnopamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2017 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšenská 50


DALŠÍ, V POŘADÍ 40.  ROČNÍK MŠENSKÉ PADESÁTKY SE BUDE KONAT

V NEDĚLI 27. SRPNA 2017

Prezence

Start

Informace

Organizační tým

Dopravní spojení

 

 

Pěší trasy 

50 km

33 km

23 km

11 km

Cyklotrasy

 50 km

42 km

 35 km

22 km

Významná novinka: Od roku 2014 byly ke všem pěším i cyklotrasám přidány přehledné mapy, které byly vytvořeny pomocí serveru Mapy.cz, navíc dvě cyklotrasy (50 a 22 km) z r. 2016 jsou úplně nové !!!

   Každoročně, vždy na konci srpna, se ve Mšeně scházejí příznivci dálkových pochodů. Koná se tu již tradiční turistická akce - Mšenská padesátka. U zrodu myšlenky založit tradiční dálkový pochod stál před více než čtvrt stoletím František Vitouš, tehdejší vedoucí Kulturního a společenského střediska ve Mšeně. S partou několika nadšenců byl v čele organizátorů tohoto pochodu až do své smrti.
   I poté zásluhou prakticky totožného organizačního výboru se pochod pořádal zcela pravidelně a mezi pochodníky, kterých se každoročně při poslední srpnové neděli do Mšena sejdou více než dvě stovky, se stal pojmem. Pořadatelé se snaží v určitých intervalech vybírat nové trasy z bohaté nabídky, kterou jim poskytuje členité okolí, protkané velkým množstvím dobře značených turistických i cykloturistických cest. V roce 2008 se vzdal práce v organizačním týmu jeho dlouholetý člen Jiří Payer. Za jeho práci pro zdar Mšenské padesátky mu srdečně děkujeme.