O pohár Máchova krajeVe čtvrtek 6. 6. uspořádala ZŠ Mšeno ve spolupráci s městem Mšenem  a TJ Sokol Mšeno na atletickém hřišti za školou 2. ročník atletického závodu pro I. stupeň s názvem  „O POHÁR MÁCHOVA KRAJE“. Atletické závody, které se v letošním roce nesly v duchu akce Dny bez úrazu, zahájil starosta města Martin Mach  a ředitelka školy Jiřina Trunková.
Celkově se soutěží zúčastnilo rovných 100 malých atletů  ze šesti škol. Každá škola vyslala 2 závodníky a 2 závodnice v každém z 5. ročníků 1. stupně. Malí atleti absolvovali výkony ve sprintu, hodu míčkem, skoku dalekém a vytrvalostním běhu, které byly bodově ohodnoceny a započítány do hodnocení škol, ale i do hodnocení o přeborníka či přebornici daného ročníku.
Celé čtvrteční dopoledne doprovázelo závody velmi příjemné počasí a organizátoři včetně žáků 9. ročníku se velmi zodpovědně zhostili funkce rozhodčích a samotný závod měl hladký průběh.
Putovní pohár si stejně jako v loňském roce odvezli atleti ze ZŠ Doksy, druhou příčku obsadila naše ZŠ Mšeno a pohár a diplom za třetí místo převzali žáci ze ZŠ Dubá. Na dalších místech skončily základní školy Mělnické Vtelno, Řepín a Nebužely. Děkujeme všem organizátorům ze ZŠ Mšeno a TJ Sokol Mšeno za skvělou organizaci a městu Mšenu za zajištění dopravy pro atlety.