Zápis z veřejného zasedání Zastupitelstva města Mšena ze dne 27. 5. 2013

Přítomni: Ing. Martin Mach, Milan Koloc, Mgr. Hana Nečasová, Marie Štráchalová, Jan Zabilanský, Mgr. Marcela Prieložná, Svatopluk Houserek, Ing. Jaromír Flígl, Jiří Guttenberg, Alena Oupická, Ing. Jiří Fanta, Jana Švecová, Jan Rašovec. Omluveni: Václav Kočí, Mgr. Jiřina Trunková. Ověřovatelé zápisu a návrhová komise: J. Flígl, M. Koloc. Zapisovatelka: M. Hanzlová. Program zasedání byl jednomyslně schválen.

Pozemky, stavby
STAROSTA – seznámil přítomné s návrhem odprodat společnosti ČEZ Distribuce, a. s. st. p. č. 572 o výměře 7 m2 v k. ú. Mšeno, na kterém je umístěna distribuční trafostanice Mšeno – Podolec TS ME_0481 ve vlastnictví zmíněné společnosti – záměr byl zveřejněn po dobu 15 dnů na úřední desce v souladu s § 39 zák. o obcích. HOUSEREK – navrhuje pronájem pozemku, ŠTRÁCHALOVÁ – navrhuje cenu 10 000 Kč, FLÍGL – navrhuje cenu 1 500 Kč/m2, poté bere zpět a přiklání se k ceně 10 000 Kč celkem;  GUTTENBERG – podporuje návrh p. Štráchalové, FANTA – navrhuje 2 000 Kč/m2, RAŠOVEC – navrhuje 800 Kč/m2.
Hlasování – návrh cena 800 Kč/m2: 0 pro – 12 proti – 1 se zdržela (Prieložná). Hlasování – návrh cena 2000 Kč/m2 – 0 – 11 – 2 se zdrželi (Prieložná, Fanta).
Usnesení č. 1: ZM schvaluje kupní smlouvu mezi městem Mšenem a ČEZ Distribuce, a. s. na prodej st. p. č. 572 o výměře 7 m2 v k. ú. Mšeno za cenu 10 000 Kč. Náklady spojené s prodejem hradí kupující. Hlasování: 12 – 1 (Fanta) – 0, schváleno.

STAROSTA – dále předkládá návrh na prodej části p. p. 416/1 v k. ú. Sedlec, která je v majetku města, společností ČEZ Distribuce, a. s. Na tomto pozemku je vystavěna trafostanice.
Usnesení č. 2: ZM schvaluje prodej části p. p. č. 416/1 v k. ú. Sedlec u Mšena, na které je postavena trafostanice ČEZ. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.

STAROSTA – předkládá návrh p. Havlíčka, který městu nabízí odkup pozemků na Romanově. KČT zde upravil turistickou cestu, aniž by to sdělil vlastníkovi. Návrh p. Havlíčka na cenu: 40 Kč/m²; HOUSEREK – navrhuje pozemky koupit, záměrem je scelit pozemky v Debři; PRIELOŽNÁ – chápe postoj p. Havlíčka. Jako vlastníkovi pozemků by se snad nikomu nelíbilo, kdyby zde byly prováděny úpravy bez vědomí vlastníka; GUTTENBERG – přiklání se k návrhu koupit, ale zkusit navrhnout nižší cenu; PRIELOŽNÁ – kdo nese odpovědnost za úpravy cesty bez souhlasu vlastníka? STAROSTA – přiznává, že je to jeho záležitost. Původní záměr byl, že cesta bude vedena po hraně pole, ale po vysekání trávy a náletů bylo zjištěno, že cesta musí vést po pozemku p. Havlíčka, chtěl s ním jednat, ale pánové z KČT byli rychlejší a cestu provedli bez vědomí města i vlastníka.
Usnesení č. 3: ZM schvaluje kupní smlouvu mezi městem Mšenem a p. Jaroslavem Havlíčkem na koupi p. p. č. 1668 o výměře 1 252 m2 a p. p. č. 1670 o výměře 259 m2, obě v k. ú. Mšeno, za nabídnutou cenu 40 Kč/m2, celková cena 60 440 Kč. Náklady spojené s prodejem hradí město Mšeno. Hlasování: 8 – 1 (Prieložná) – 4 (Guttenberg, Fanta, Flígl, Koloc) – schváleno.

STAROSTA navrhuje ve spolupráci s pozemkovým výborem a stavebním odborem zmapovat situaci ohledně černých staveb v katastrálních územích patřících k městu. Souvisí to s novým územním plánem i příjmy města. Stavby by měly být daněny, město takto přichází o daň z nemovitosti. Po inventuře těchto nemovitostí předáme seznam FÚ Mělník, který jako správce daně provede kontrolu.
KOLOC – sdělil, že již má podklady od p. Maksimové, výbor má rozdělené úseky, na kterých bude kontrolu provádět; STAROSTA – k dispozici je digitální mapa, notebook pro ulehčení práce v terénu; ŠTRÁCHALOVÁ – jakým způsobem zjistit rozměr stavby, když nejsme oprávněni vstupovat na cizí pozemek; STAROSTA – odhadnout přibližné rozměry.
Usnesení č. 4: ZM pověřuje Stavební a pozemkový výbor ZM inventarizací staveb v extravilánu katastru Mšeno ve spolupráci se stavebním úřadem a starostou a porovnáním se stavem v katastru nemovitostí v termínu do konce roku 2013. Hlasování: 10 – 0 – 3 (Flígl, Rašovec, Švecová) – schváleno.

Sdružení obcí Kokořínska: STAROSTA – informoval, o jednání na správní radě SOK dne 24. 5. 2013, kam byl pozván k vyřízení záležitostí spojených s vystoupením města Mšena ze sdružení. Bylo jednáno o majetkovém vyrovnání, nebylo ale nic pevně dohodnuto, nebyly mu předloženy inventury – musí dojít k vypořádání drobného majetku (mapy, značení cyklostezek apod.). Město je také spoluvlastníkem pozemku pod rozhlednou na Vrátenské hoře a vlastní 1/51 konstrukce rozhledny. Možné dvě varianty – buď se město ujme svých práv a povinností a bude se podílet na správě a údržbě rozhledny a bude se podílet na výnosech z pronájmu rozhledny operátorům, anebo se bude uvažovat o odprodeji podílů (přednostní prodej dotčeným obcím a operátorům).

Schválení výsledku přezkoumání hospodaření města za r. 2012, schválení účetní závěrky za rok 2012, schválení inventur majetku města
Usnesení č. 5: ZM schvaluje účetní závěrku účetnictví města Mšena za rok 2012 (rozvahu, výkaz zisku a ztráty a přílohu). Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.
Usnesení č. 6: ZM schvaluje inventarizaci majetku města Mšena za r. 2012 včetně inventarizační zprávy za rok 2012. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně. Závěrečný účet byl zveřejněn na úřední desce v souladu se zákonem po dobu 15 dnů. Bylo zveřejněno i přezkoumání hospodaření města.
Usnesení č. 7: ZM schvaluje celoroční hospodaření města a závěrečný účet města za rok 2012 včetně Zprávy o výsledku přezkoumání hospodaření města Mšena za rok 2012 s výhradou nedostatků uvedených ve zprávě o výsledku hospodaření a přijímá tato opatření:
- rada města bude jmenovat inventarizační komisi nejpozději do 31. 12. 2013,
- chybně evidované daňové nedoplatky byly již opraveny ve výkazu Příloha k 31. 3. 2013. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.

Úprava č. 3 rozpočtu města na r. 2013
Usnesení č. 8: ZM schvaluje úpravu č. 3 rozpočtu města na r. 2013. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.

Vodohospodářská infrastruktura města
STAROSTA – stručně zrekapituloval situaci v minulosti a současný stav. Město je vlastníkem pouze části kanalizačních řadů a část vlastní VKM, a. s., provozovatelem celé sítě je Veolia, Středočeské vodárny, a. s. Nyní je celá kanalizační síť zmapována a zkolaudována. ČOV byla vybudovaná v roce 2004. V platnosti je smlouva o nájmu a provozování kanalizace a ČOV. Nájemné 100 Kč ročně, výpovědní lhůta je 1 rok.
Město chce uskutečnit projekt v hodnotě cca 15 mil. Kč – vybudování kanalizace v Sedlci s přivaděčem do Mšena. Na tento projekt není možné využít dotaci z evropských zdrojů z oblasti vodohospodářské, protože provozní smlouva VKM a Středočeských vodáren není v souladu s evropským právem, město by muselo vlastnit celou kanalizační síť. Smlouva je nevypověditelná do r. 2032.
Otázkou je, jak naplnit směrnice o čistotě odpadních vod, když nejsou finance. Starosta měl schůzky s novým vedením VKM. Existuje možnost, že pokud zahájíme proces vložení části sítě kanalizace, kterou vlastní město, do VKM, pak by akci mohla asi z 50 % zafinancovat společnost VKM, zbytek pak Mšeno, stavba by mohla začít už letos. Pokud majetek vložíme do VKM, dostaneme 10 % ceny v hotovosti a 90 % v akciích.
Další možnost – nechat vše při starém – a dojednat nájem nejméně v hodnotě odpisů.
Další možnost – odkoupení majetku (kanalizační sítě, kterou vlastní VKM), ve skutečnosti nereálné, protože s tímto krokem by muselo souhlasit 75 % akcionářů na valné hromadě a tolik se jich nikdy nesejde.
FANTA – varuje zastupitele před případně nevýhodnou smlouvou – tehdy před lety zastupitelé schválili smlouvu s Vivendi Water. Ti tenkrát upozorňovali, že obce nebudou v budoucnu mít finance na údržbu sítě. Pan Fanta nechce opakovat situaci jako před lety, není jasné, jak se bude VKM chovat v budoucnu.
STAROSTA – nesměšovat VKM – vlastnická firma vlastněná obcemi a Vivendi Water (dnes Veolia, potažmo Středočeské vodárny) – provozovatel. Nyní by mohli zastupitelé, kteří před lety hlasovali pro prodej akcií napravit chybný krok; GUTTENBERG – jak bychom mohli ovlivnit ceny za stočné.
STAROSTA – celý region má účtované stejné náklady (u nás stejně jako na Kladně) – princip solidarity. Uvádí, že bude nutná větší spolupráce na kontrole provozní smlouvy, že je znát posun ve změně jednání firmy VKM – lepší informovanost.
ŠTRÁCHALOVÁ – nelíbí se jí, že p. Mach navrhuje p. Fantovi, aby hlasoval pro a tím, aby napravil tehdejší rozhodnutí. Tehdy byla jiná situace a v podstatě zastupitelé byli postaveni před hotovou věc. Vadí jí, že VKM bude rozhodovat, komu a kdy těch 10 % proplatí a není jisté, kdy přijdeme na řadu my jako město.
STAROSTA – oponuje, že již tehdy jako občan na zasedání nesouhlasil s tehdejší smlouvou. Podle obchodního ředitele bychom měli absolutní přednost. V roce 2014 se bude konat další valná hromada a tam by se mohlo rozhodnout o vložení majetku města do VKM. VKM, a. s. jako investor by financovala, vedla a dozorovala stavbu kanalizace v Sedlci – po dostavbě by došlo k vyrovnání s městem (stejně jako u stavby ČOV – financování rozloženo do několika let). Existuje svazek obcí pro vodovody a kanalizace (Neratovice, Kralupy, Všetaty, Byšice atd.), které akcie neprodaly – po případném převodu majetku a nabytí akcií uvážit možnost vstoupit do tohoto svazku a prostřednictvím něj dlouhodobě hájit zájmy města i regionu.
FLÍGL – souhlasí s názorem zvážit možnost vstupu do tohoto svazku obcí, otázkou je, zda jsme schopni využít toho, pokud bychom si nechali majetek ve vlastnictví. Kloní se spíš k názoru p. starosty; PRIELOŽNÁ – jen poznámka, že Skramouš je také bez kanalizace; STAROSTA – upřesňuje, že Sedlec je poslední částí, kde je technicky možné vybudovat kanalizaci napojenou na ČOV Mšeno.
Usnesení č. 9: ZM schvaluje záměr vkladu majetku města – kanalizační infrastruktury do majetku společnosti Vodárny Kladno - Mělník, a. s. za podmínek obvyklých v této společnosti a za podmínky spolufinancování investiční akce „Sedlec – kanalizace“ polovičním dílem společností VKM, a. s. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.

Rozvojové projekty
Rekonstrukce Boleslavské ulice
17. června by měla krajská rada rozhodnout o vítězi výběrového řízení, pak poběží 15denní lhůta, pokud bude vše bez připomínek, tak potom dojde k podpisu smluv o dílo, nejbližším termínem startu rekonstrukce by tak mohl být červenec. Probíhají další jednání o dopoložení kanalizace (od pekárny až na roh Nádražní ulice), vše záleží na cenových dohodách.

Projekt „Rekonstrukce místních komunikací ve Mšeně“
Bude to náročná akce – rekonstrukce ulic Nádražní, Hlovecké, části Na Klůčku, části Zahradní u zdravotního střediska, obtížná koordinace s rekonstrukcí Boleslavské.
Usnesení č. 10: ZM schvaluje přijetí dotace poskytnuté Výborem Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy na projekt „Rekonstrukce místních komunikací ve Mšeně“, reg. č. CZ 1.12/1.1.00/68.01574 ve výši 9.159.963,52 Kč a uzavření smlouvy s Regionální radou regionu soudržnosti Střední Čechy na tuto dotaci. ZM schvaluje vyčlenění peněžní částky ve výši 3.474.468,93 Kč jako spolufinancování projektu a financování z FRR města Mšena. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.

Základní škola – snížení energetické náročnosti – výměna kotle – zatím chybí závazné stanovisko PO k užívání stavby, není ještě zkolaudováno – je nutno dokončit do další topné sezóny.

Rekonstrukce ulice Na Skaličkách – došlo ke změnám v projektu, problémem se staly opěrné zdi v dolní části ulice, množství připomínek z řad vlastníků zdrželo stavbu, bylo přerušeno stavební řízení, stavební úřad Mělník požaduje doplnění projektu, zpracování statického posudku by mělo být hotovo do konce tohoto týdne. Vyvstala hrozba z prodlení stavby. V současné době pokračují práce na drobných nedodělcích v horní části, v dolní části je záměr dodělat tu část, která nesousedí s opěrnými zdmi. Rada města projednává další strategii postupu na zmíněnou dolní část ulice. Až změnu v projektu schválí stavební úřad Mělník, bude nutné vypsat nové výběrové řízení. Odhad rozpočtu na dokončení – do 1 milionu Kč.

Rekonstrukce ZUŠ – snížení energetické náročnosti a vnitřní úpravy – do výběrového řízení se přihlásily 4 firmy (plus jedna po limitu – nepřijata), v nabídkách je ovšem velké množství chyb, tento týden budou rozeslány žádosti o doplnění (lhůta 3 dny).

Alej do Kačiny – dotace z OPŽP na obnovu krajinného prvku je akceptována, smlouva zatím není doručena.

Snížení energetické náročnosti DS Mšeno – v objektu se objevují značné závady způsobené špatnou kvalitou celé stavby (projektu i provedení), špatnou izolací objektu – chlad, plísně, zatékání apod. Rada města vybírá z pěti variant, na základě kterých bude podána žádost o dotaci.

Rekonstrukce čp. 31 - investor doposud nedoložil plány vnitřních úprav. Starosta požádal o odklad poskytnutí dotace na zateplení budovy.

Příprava dotační žádosti z Programu rozvoje venkova: Neproduktivní investice v lesích – připravujeme žádost, investice by se týkaly pořízení odpočívadel, laviček a vybudování odstavné plochy pod Pokličkami.

Rekonstrukce veřejného osvětlení v Ráji – bude vyhlášeno výběrové řízení, pokud vše proběhne v daných lhůtách, mohlo by se se stavbou začít v červnu.

Drobné akce, které nemají investiční charakter:
Akce Na Kokořínsko s párou – starosta informoval o potížích se sháněním parní lokomotivy a o nutných povoleních pro bitvu (ukázka vojenské akce).
Cyklobusy – opět začnou jezdit o prázdninách, město Dubá z projektu odstoupilo, nově spolupráce s městem Mělníkem a SOK – jedna trasa Mšeno – Doksy a druhá Mšeno – Kokořín Důl – Mělník. Město zveřejní i model možných přestupů a navazujících spojů.
Otevírání koupací sezóny – dne 1. června bude spojené s Během naděje, vystoupením ZUŠ Mšeno, vernisáží výstavy Černobílé lázně a v podvečer s vystoupením swingové kapely.
Proběhla také elektronická aukce na dodávku silové elektrické energie - byla dosažena úspora cca 30%.

Územní plán
Žádné negativní vyjádření sousedících obcí nebylo doručeno, ve stanoviscích dotčených orgánů se objevily námitky. Zásadním střetem je míra podrobností, kterou vyžaduje MK ČR a SCHKO – vyžadují podrobnější regulaci staveb (př. výškové parametry), jiným dotčeným orgánům se zdá, že to zachází do přílišných podrobností, je nutno vybalancovat, kde je přijatelná úroveň podrobností plánu;  GUTTENBERG – navrhl, že by bylo vhodné počkat na kompletní stanoviska dotčených orgánů a tento bod odložit na příští zasedání.

Kompenzační fond
Kompenzační fond, jehož cílem je kompenzovat újmu, která vzniká majitelům nemovitostí v MPZ a CHKO Kokořínsko při výměně výplní otvorů, opravě fasády, obnově krytiny, při rekonstrukci okapových systémů zvýšenými náklady na tyto akce. Tyto kompenzace se mohou podle odhadu týkat cca 500 nemovitostí. Návrh starosty – dotace v takovém rozsahu by nezaručovaly spravedlivé rozdělení (pokud by byla na tento fond vyčleněna celková roční částka 500 tis. Kč) a byly by nevratnou zátěží pro rozpočet města. Navrhuje zřídit pro občany půjčky do výše např. 50 tis. Kč (př. bezúročnou) a doplnil návrh o možnost odborné konzultace pro vlastníky nemovitostí, které by hradilo město (odborné poradenství v rozsahu několika hodin).
GUTTENBERG – dotace by měla být vyplacena jen na základě schváleného projektu a stanovisek dotčených orgánů; FANTA – navrhuje kombinaci půjčky a dotace – př. strop dotace do 50 % ceny (max. do 50. tis. Kč) – podmínkou by bylo předložení schváleného projektu, energetického auditu apod.; GUTTENBERG – bylo by nutné nastavit přesné podmínky pro získání dotací; STAROSTA – návrhy, zda by byla vhodná forma dotace, zda půjčky, zda kombinaci obou, nebo dotace nezřizovat, ale poskytnout jen poradenskou činnost, to je ještě k zamyšlení.
FLÍGL – když byla zřízena MPZ, bylo to s vidinou, že do města „přitečou“ nějaké finance formou dotací pro vlastníky nemovitostí, opak je pravdou, majitelé nemovitostí v MPZ i v CHKO se stávají vazaly památkové péče, možnost kompenzace je dle jeho názoru žádoucí; STAROSTA – oponuje, že dotace by přinášely rizika, nesouhlasí, že požadavky památkářů výrazně navyšují ceny oprav, dají se najít kompromisní materiály a u jednotlivých výrobků bývá velký cenový rozptyl. Vyjádřil obavu z plošného dosahu dotací; PRIELOŽNÁ – 50 tis. není tak vysoká částka, že by to město zruinovalo, ale zároveň je tak nízká, že nepomůže investorům.
FLÍGL – domnívá se, že jistě nezačne najednou rekonstrukce všech 500 objektů, je možné stanovit max. částku na dotace na rok. Například ročně žádá výměnu oken cca 15 vlastníků.
Starosta dal návrh, aby se o zásadách poskytování dotací jednalo opět na příštím veřejném zasedání.
Usnesení č. 11: ZM přerušuje jednání o Zásadách pro poskytování dotací z rozpočtu města na obnovu nemovitostí v chráněných zónách na území města Mšena. O věci se bude jednat na příštím veřejném zasedání. Hlasování: 12 – 1 – 0, schváleno

Různé a informace
Usnesení č. 12: ZM schvaluje prodloužení termínu vrácení půjčky města Mšena firmě Kokořínský SOK s. r. o. ve výši 150.000 Kč do 30. 6. 2014. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.
Dále byla projednána žádost Českého svazu včelařů z. o. Mšeno o bezúročnou půjčku ve výši 87 300 Kč. Spolek získal dotaci ze SZIF prostřednictvím MAS Vyhlídky, spoluúčast ve výši 10 % , tj. 9 700 Kč schválilo město jako dotaci z grantu města. Půjčka by měla být splacena do konce roku 2013 po proplacení projektu. Na projekt není nutné vypisovat výběrové řízení. V září bude vypracována zpráva o projektu, město nabízí pomoc při administraci a kontrole dokladů.
Usnesení č. 13: ZM schvaluje bezúročnou půjčku ve výši 87 300 Kč na výdaje spojené s již schválenou dotací z PRV na projekt „Rozšíření možností aktivit včelařského kroužku mládeže při ZO ČSV Mšeno“ Českému svazu včelařů, o. s., ZO Mšeno. Návratnost se stanovuje do 31. 12. 2013. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.

STAROSTA – dále informoval o komplexní pozemkové úpravě ve Skramouši. Vznikne digitální mapa a první vyměření – vytyčení pozemků bude zdarma.
Dalším bodem, který p. starosta zmínil, byla aktualizace strategického plánu rozvoje města na r. 2014 – 2019. Na jaře proběhl kulatý stůl s občany. Během léta bude aktualizovaný návrh distribuován zastupitelům a zveřejněn a na podzim proběhne jeho finalizace.
Dále se zastupitelstvo zabývalo možnou novelizací obecně závazné vyhlášky č. 3/2011, která se týká užívání veřejných prostranství. Z vyhlášky byly již v minulosti vypuštěny poplatky za „áčka“. Navrhovaná změna – stanovit nižší paušál za pronájem veřejného prostoru pro předzahrádky a venkovní prodejní plochy. Širší chodníky umožňují zřízení předzahrádek i předsunutého prodeje před kamennými obchody, bude to přínosem hlavně pro veřejnost i pro obchodníky, i to zvýší atraktivitu města. V diskuzi padl návrh podporovaný několika zastupiteli – snížit cenu či poplatek zcela zrušit.
GUTTENBERG - navrhuje stanovit paušální platbu 200 Kč/rok. Návrh na hlasování – stanovit paušál 200 Kč za prodejní místo za jeden provoz a její předsunutý prodej za rok. Hlasování: 6 – 5 – 2, neschváleno.
HOUSEREK – podal návrh vzešlý z diskuze: osvobodit podnikatele od poplatků na předzahrádky a venkovní prodejní plochy úplně.
Usnesení č. 14: ZM schvaluje obecně závaznou vyhlášku č. 1/2013, kterou se mění a doplňuje obec. záv. vyhláška města Mšena č. 3/2011 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. Hlasování: 9 – 1 (Oupická) – 3 (Štráchalová, Zabilanský, Švecová), schváleno.
JAKEŠ – předvedl fotografii, na které bylo zachyceno skládání dřeva před jeho domem v Boleslavské ulici, a vyjádřil obavu, že pokud bude realizováno osázení této ulice plánovanými dřevinami, bude mu znemožněno skládání dřeva na dvůr, protože se tam traktor s vyvážečkou nedostane. Cítí to jako omezení; STAROSTA – argumentoval, že mnozí takovou možnost také nemají.
Dále si p. Jakeš stěžoval, že jeho dopis, který četl na předešlém zasedání, nebyl zveřejněn v zápisu a byl uveden pouze jako příloha a je tedy založen u zápisu; STAROSTA – nabídl mu možnost, že sám může zaslat dopis do Mšenských novin k zveřejnění.
ŠTRÁCHALOVÁ – dotaz na rozšíření chodníků a posunutí komunikace směrem doleva v Mělnické ulici; STAROSTA – sdělil, že směr je brán ve směru od Mělníka, týká se tedy levé strany ulice.
FLÍGL – informoval, že se 11. dubna účastnil setkání s velitelem OO PČR Mšeno a vedením okresu, na kterém řešili postupy policie. Požadavek na důslednější kontrolu parkování je plněn, policie koná, jedenkrát týdně provádí kontroly i pěší hlídky. Pan Flígl vyslovuje poděkování Policii ČR za její práci.
FLÍGL – také informovat o setkání s podnikateli, na kterém byla vyjádřena určitá nevole s represemi ze strany policie kvůli parkování, že na to doplácejí – lidé nakupují jinde a jim klesají tržby.
ŠVECOVÁ jako zástupkyně podnikatelů – podala návrh na zřízení záchytného parkoviště v Jatecké směrem na Stránku nebo nad střediskem, kde existuje zpevněná plocha; STAROSTA – v Jatecké by se muselo počkat, až vodárny vyklidí deponii a mohlo by zde vzniknout neformální parkoviště (město vlastní jen část pozemku), nad střediskem lze parkovat již nyní.
FLÍGL – podle podnikatelů je doba ¼ hodiny parkování zdarma málo pro nakupující, mají požadavek na prodloužení neplaceného stání alespoň na půl hodiny. Návrh usnesení – zastupitelstvo města žádá radu města o schválení prodloužení neplaceného stání alespoň na třicet minut; GUTTENBERG – souhlasí; OUPICKÁ – nevidí důvod neplatit, v jiných městech se také platí; ŠTRÁCHALOVÁ – navrhuje, aby bylo parkování v sobotu a v neděli zadarmo; FLÍGL – lidem ani tak nevadí placení, ale shánění místa a nutnost dojít k automatu pro lístek – ano, uvědomuje si, že jsou lidé v současnosti pohodlní, ale i půl hodiny se mu zdá málo. Problém s parkováním trvá vždy v sobotu dopoledne asi dvě až tři hodiny, kdy je špička; NEČASOVÁ – všude jinde se platí, je to běžný zvyk.
Návrh, aby se rada města zabývala poplatky za parkování. Hlasování: 13 – 0 – 0, schváleno jednomyslně.
OUPICKÁ – dotaz na asfalt u hasičské zbrojnice a na práce v domě čp. 38; STAROSTA – u hasičské zbrojnice se sundávají zbytky nekvalitního asfaltu, bude zde opravena dlažba, v čp. 38 se rozšiřuje dlažba ve dvoře, aby zde mohli parkovat nájemníci domu.