Sousoší panny Marie, foto: Petra NejedláSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouPohled na Mšeno od severuNa Skaličkách

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zlatá včela 2013


Tak jako loni se členové našeho včelařského kroužku zúčastnili oblastního kola soutěže Zlatá včela 2013. Letošní oblastní kolo se uskutečnilo v Centru Ochrany Fauny ČR v obci Hrachov na jihu Středočeského kraje.

Náš kroužek reprezentovali Petr Mikeš, Marek Vašíček, Eliška Podpěrová a Kateřina Podpěrová. Všichni soutěžící absolvovali test včelařských znalostí, úkoly z mikroskopování, poznávačky rostlin v části botanika a včelařských pomůcek a nakonec byli zkoušeni ze včelařské praxe. Jako malý bonus si účastníci mohli prohlédnout zvířata, o které se v Centru Ochrany Fauny ČR starají.

I letos jsme zaznamenali pěkná umístění našich členů. V mladší kategorii se Petr Mikeš umístil na pěkném osmém místě z 20 dětí. Za starší pak Marek Vašíček získal vynikající 7. místo z celkového počtu 34 soutěžících ve starší kategorii. Kateřina i Eliška Podpěrovy se také neztratily a skončily uprostřed startovního pole.

Zlatá včela 2013Zlatá včela 2013Zlatá včela 2013