Skalička v ziměBusta F.PalackéhoČerník (foto: O.Vokál)Brusné

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Kronika TJ Sokol Mšeno 2013


Stav členů k 1.1.2013 - 266, z toho 8 seniorů, 10 seniorek, 60 mužů, 62 žen, 8 dorostenců, 7 dorostenek, 39 žáků, 46 žákyň a 26 předškolních dětí.

 • 12.1. zahájil plesovou sezonu 13. Školní ples, hráli Kindlovi a poprvé se v prostorách sokolovny nekouřilo.
 • 19.1. XXV. Myslivecký ples, hrála skupina POHODA.
 • 19.1. se volejbalové družstvo zúčastnilo třetího turnaje v rámci zimní volejbalové ligy v Neratovicích. Po šesti vyhraných zápasech, jsme vyhráli celý turnaj a už je před námi jen poslední únorový turnaj, kde se rozhodne o vítězi celé sezony.
 • 19.1. se skupinka mšenských sokolů zúčastnila závodu v klasickém lyžování POLEVSKÁ LYŽE 2013. Za krásného slunečného počasí tu běželi trasy od 2 km do 12 km dle kategorií. Za mladší žákyně (2km) se na třetím místě umístila Clara Najmanová, ve starších žácích (4km) byl první Jacob Najman a druhý Matouš Měšťan, mezi staršími žákyněmi (4km) vyhrála Marie Machová. V kategorii dorostu (8km) se na stříbrnou příčku dostal Matěj Mach, Radka Janatková v kategorii žen (8km) obsadila osmé místo, v mužské kategorii (12km) závodili Martin Mach (muži 40-59 let, 10.místo) a Martin Kauler (muži 19-39let, 8.místo).
 • V sobotu 16.2. jsme zúčastnili posledního turnaje zimní volejbalové ligy v Neratovicích. Na závěrečném turnaji se sešlo všech osm týmů a tak nás čekalo 7 dvousetových utkání. Hned první zápas nás čekali mělničtí sokolové, kteří nám jako jediní vzali jeden set, ale i přesto jsme v tomto zápase vybojovali vyhranou remízu. Ostatní týmy jsme porazili 2:0 a znovu jsme zvítězili, jak na tomto turnaji, tak i v celé této zimní lize.
 • 16.2. jsme také pořádali Valentýnský ples a jako druzí jsme zakázali kouřit v prostorách celé sokolovny. O vystoupení se nám představili akrobaté, kteří ale nesklidili velké ovace, jejich vystoupení nebylo nijak „zázračné“ a většinu cviků, které předvedli by zvládli i děti, které chodí cvičit do Sokola. Celý večer hrála skupina BONUS.
 • 23.2. SK Mšeno uspořádal Sportovní ples, kde hrála skupina Aquarius Žatec.
 • 9.3. se konal 2. Enduro ples, kde hrála dívčí kapela Lucky Jane.
 • V neděli 10.3. si artistická skupina Mistral z Liberce připravila vystoupení s artisty, akrobaty, kouzelníkem, fakírem, tanečníky a klaunem Catito v naší sokolovně. Toto vystoupení navštívilo kolem 80 diváků.
 • 15.3. se konala Valná hromada jednoty, kde jsme zhodnotili rok minulý a naplánovali rok nadcházející. Tento rok se konaly volby a ve funkci zůstali všichni ze stávajícího výboru (Nečasová Hana, Dlouhá Dana, Mach Martin, Václavíková Jindra, Bursová Libuše, Kovács Václav a Jan Bloudek) a přibyli čtyři noví členové - Živná Květuše, Jizba Petr, Nečasová Radka a Kauler Martin.
 • Třetí ročník filmového festivalu Expediční kamera se konal 16.3. Velmi mile nás překvapila účast diváků na prvním bloku, kde bylo přes padesát lidí. S přibývajícím časem přibývali i diváci a konečný počet se zastavil na čísle 83. V průběhu odpoledne a večera jsme mohli shlédnout filmy z různých koutů světa: pokus o dolet do základního tábora nejvyšší hory světa K2 na paraglidu, dobrodružný výlet na ostrově Siberut, lezení v Adršpašských skalách, sjíždění divoké vody na Islandu a v Norsku, rytmy africké hudby, umění bikerů ve Skotsku, ukázky výstupů na nejvyšší hory Tater a také napínavé pokračování příběhu australského dobrodruha, který putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy a jehož očekávané zakončení nás čeká příští rok. Na závěr festivalu jsme pustili karnevalové scény z půlnoční scény z let 2008 a 2009.
 • 23.3. byl pro děti připraven dětský karneval. Této akce se zúčastnilo plno krásných masek, děti si mohly koupit tombolu, kde každý lístek byl výherní, dále soutěžily v různých disciplínách (podlézání lana, slalom s pingpongovým míčkem, chůze po lavičce, foukání novinové kuličky,…), byly vyhlášeny nejhezčí masky a mohly si i zatančit.
 • A posledním plesem této sezony byl už tradičně karneval pro dospělé, který se konal večer 23.3., k poslechu a tanci hrála skupina POHODA. Karnevalu se účastnilo okolo 390 lidí, z toho bylo přes 200 různých masek (třímetrový Krakonoš, hroznové víno, Simpsonovi, čárový kód, bezdomovci, houbař, fotbalové hřiště a plno dalších).
 • V sobotu 6.dubna se vybrané děti z lezeckého oddílu vydaly na závody Tendon Cupu mládeže do Sobotky. Mšenské lezce reprezentovali Mach Matěj, Machová Marie, Machová Anna, Najman Jacob, Podpěrová Kateřina, Podráský Tomáš, Bloudek Patrik a Bloudek Martin. Závodů se zúčastnilo 174 lezců z celé České republiky, lezci byli rozděleni do čtyř kategorií. Bohužel se žádný náš lezec nedostal z kvalifikace do finále.
 • Třetí ročník Stráneckého běhu pořádal v sobotu 6.4. bratr Pavel Mráček starší. Celého závodu se účastnilo 48 běžců. Za TJ Sokol Mšeno běželi a ve svých kategoriích se umístili: Lukáš Kauler (5.), Dana Mráčková (2.), Rosemarie Mrzílková (3.), Martin Kauler (3.), Pavel Mráček st. (1.), Luboš Švácha (3.).
 • Letos jsme poprvé spolupořádali (s TJ Sokol na Mělníce) župní přebor v zálesáckém závodu zdatnosti. Start byl 13.4. v Hleďsebi, tohoto závodu se účastnilo 12 tříčlenných družstev, 5 starších a 7 mladších. Družstva měla za úkol vypořádat se s 16ti úkoly pro starší a 14ti pro mladší žactvo. Ve starším žactvu vyhrálo družstvo Mšena ve složení Machová Marie, Bloudek Patrik a Podpěrová Kateřina a toto družstvo postupuje do celorepublikového finále. Na druhém místě Sobotková Eliška, Takaczová Kristýna a Doubrava Pepa a na 4.místě Zelenková Veronika, Guttenbergová Bára a Kovářová Eliška. Mezi mladšími naše družstvo také zvítězilo (Machová Anna, Najmanová Clara a Bloudek Martin).
 • Město Mšeno pozvalo na sobotu 20.4. do naší sokolovny divadelní soubor Tyl Bakov nad Jizerou s představením VELKÁ ZEBRA aneb Jakže se to jmenujete? Představení se zúčastnilo asi 25 diváků.
 • V neděli 21.4. vybrané děti reprezentovaly naši TJ na sokolských závodech všestrannosti v plaváni a atletice v Kralupech nad Vltavou. Z celkové účasti 63 závodníků naše výprava čítala 20 sportovců. Z plavání jsme přivezli 4 zlaté (Najmanová Clara, Guttenbergová Bára, Houserek Patrik a Najman Jacob), 3 stříbrné (Papíková Radka, Guttenberg Michal a Gurvay Tomáš) a 4 bronzové medaile (Andeltová Eva, Pavlíková Karolína, Doubrava Josef a Novotný Jakub). V atletice 4 zlaté (Najmanová Clara, Kovářová Eliška, Guttenberg Michal a Gurvay Tomáš), 4 stříbrné (Bláhová Eliška, Houserek Svatopluk, Doubrava Josef a Najman Jacob) a 1 bronzovou medaili (Machová Marie).
  Zároveň se v neděli konal Den Země. Jako tradičně se 26 účastníků sešlo na kraji lesoparku Debř, kde byly rozdány pytle, provázky a úseky na úklid. Sebralo se 200kg odpadu určeného k další recyklaci a 500kg netříděného odpadu. Na závěr jsme opekli buřty v hospůdce na Romanově.
 • Poslední dubnový den se konal průvod a pálení čarodějnic, který jsme pořádali společně s rybářským spolkem. I když počasí zrovna nepřálo, několik dětí se u sokolovny sešlo a vydali jsme se společně k Jezeru, kde byly nachystané různé hry a soutěže, ježdění na lodičkách a táborák na opékání buřtů.
 • První květnový víkend 3.-5.5. jsme se vydali jako každý rok sjíždět nějakou řeku. Letos byl v plánu další úsek z řeky Ohře. Během dvou dnů jsme sjeli asi 54km v úsecích Loket-Dubina-Perštejn. Letošní vodácké výpravy se nás účastnilo 20 plus pes.
 • 8.-12.5. Lezecké soustředění – v květnu vyrazila skupina dětí (Anna a Marie Machové, Matěj Mach, Patrik Bloudek, Martin Bloudek, Katka Podpěrová, Josef Doubrava a Jacob Najman) a instruktorů (Martin Mach, Petra Machová, Alena Oupická, Honza Bloudek, Lucie Bloudková) na lezecké soustředění do skal v okolí Litoměřic. V průběhu pěti dní lezli ve třech různých skalních oblastech, vyzkoušeli si i tzv. bouldering, v jednom beznadějně deštivém dni se jim podařilo vylézt všechny cesty na umělé stěně v tělocvičně 8. základní školy v Litoměřicích, za což patří bezmezný dík velmi vstřícnému panu řediteli, který neváhal přeorganizovat tamní kroužky v tělocvičně. Podnikli i jeden pěší výlet do oblasti České brány. Spali v chatkách v kempu a také v obecní ubytovně v Libochovanech. Po večerech děti ještě sportovaly v místě ubytování, ať už to bylo na in-line bruslích, nebo hra ping-pongu, případně řádění v tělocvičně. Promítali se také vzdělávací pořady o bezpečnosti při sportech v přírodě a pohybu v horách, ať už pěším či na lyžích. Nejvíce se jim lezení líbilo v oblasti Krojzcberk, kde byli dvakrát.
 • 17.-19.5. se jedno z našich družstev staršího žactva účastnilo Přeboru ČOS v zálesáckém závodu zdatnosti v Ptenském Dvorku u Prostějova. Tříčlenné družstvo ve složení Marie Machová, Kateřina Podpěrová a Patrik Bloudek obsadilo šesté místo.
 • V sobotu 18.5. se na kurtech za sokolovnou konal nohejbalový turnaj. Turnaje se účastnilo šest týmů, z toho 4 místní, jeden z Mělníka a jeden z Prahy. Konečné pořadí 1. Shooters (Praha) 2. Stanďouři (Mšeno) 3. Potůček (Mělník) 4. Sešlost
  5. Klokani 6. Zelí.
 • O týden později jelo volejbalové družstvo na Řepín, kde se konal již XXII.ročník volejbalového turnaje „O řepínskou šišku“. Po vítězství ve skupině jsme bohužel prohráli v semifinálovém zápase a o třetí příčku jsme si zahráli s mělnickými sokoly, které jsme hladce porazili 2:0 a mohli jsme se radovat z bronzu.
 • Ten samý víkend se naše jednota podílela na pořádání dětského dne v Debři, letos na téma Pohádkový úřad práce. Po zahájení této akce proběhly dvě velké dešťové přeháňky, ale i přes nepřízeň počasí pořadatelé vydrželi a nakonec dorazilo i 88 dětí.
 • 25.5. se v naší sokolovně uskutečnilo vystoupení hudebního tělesa - Big band Základní umělecké školy Liberec.
 • 26.5. jsme byli přítomni veřejné zkoušce našeho nového bratra ve vzdušné akrobacii.
 • Poslední květnový den nám Nové divadlo Mělník již podruhé zahrálo muzikál LIBUSHE, dopoledne ho shlédla základní škola a odpoledne se přišlo podívat asi 100 diváků.
 • Tradiční Běh naděje připadl na první červnový den a počasí nám letos vůbec nepřálo, vytrvale pršelo celý den. Ale i přes nepřízeň počasí se běhu zúčastnilo 24 běžců, z toho 10 běželo desetikilometrovou trasu. Vybralo se 1 586 Kč.
 • 22.6. XVI. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev, zahrát si přijelo 10 družstev, 2 z toho byla družstva z německého Torgau. Pořadí: 1.Příšerky, 2.Žižkov, 3.Desná, 4.Velký kulový, 5.Mšeno, 6.Sebranka, 7.Zdravý duch, 8.Torgau, 9.Klídek, 10.Vopičky.
 • 10.7. v rámci Putování s Huculem hrál znovu za sokolovnou dětský divadelní soubor TYJÁTR, diváci mohli vidět představení Lucerna.
 • 13.7. XIX.ročník Kokořínského triatlonu, na start se postavilo 29 závodníků – 17 mužů, 4 veteráni, 4 ženy a novou kategorií pro letošní rok byli junioři, kteří měli zkrácenou trať plavání na polovinu a byli také 4.

  Cíl byl v hospůdce na Romanově.

  ŽENY - 1. Pavlů M., 2. Lacinová O., 3. Dittrtová L., Lenčová J. - nedokončila
  JUNIOŘI – 1. Najman J., 2. Měšťan M., 3. Mach M., 4. Živný A.

  VETERÁNI – 1. Řezník M., 2. Hec V., 3. Bryscejn V., 4. Honzík V.

  MUŽI – 1. Klust R., 2. Melichar V., 3. Kauler M., 4. Krejča M., 5. Jungwirth J., 6. Szomlka D., 7. Filip M., 8. Zachrdla P., 9. Liman L., 10. Studnička V., 11. Matúšek J., Krúpa J., 13. Moštěk J., 14. Honzík P., 15. Žerava I., 16. Líman V., 17. Diart J.

 • Po masivních červnových deštích (povodně) nám spadla dvě pole plotové zdi vedle sokolovny k sousedům. V průběhu srpna byla zeď znovu postavena nákladem cca 100 tis. Kč v masivní železobetonové podobě a zároveň byla předlážděna část uličky a zaústěn 1 okap do kanalizace.

 • 7.9. navštívilo letošní poprázdninový volejbalový turnaj rekordních 17 družstev. Týmy byly rozděleny do 4 skupin, kde hrál každý s každým, a dva nejlepší celky ze skupiny postoupily do pavouka. V pavouku se objevilo i družstvo Mšena, které ale do bojů o medaile nepostoupilo. Finále se odehrálo skoro za tmy, nastoupili do něj tradiční účastníci našich turnajů – Desná a Příšerky. Po vyrovnané dvousetové bitvě se z vítězství nakonec radovala Desná. O bronz se podělila družstva Žižkov a Růžové pudřenky. Celý den nás provázelo krásné slunné počasí.
 • 21.9. Sokolská plavba po Vltavě za reprezentaci v zálesáckém závodu zdatnosti byla vybrána 4 děvčata (Sobotková E., Podpěrová K., Kovářová E., Takaczová K.) na výlet do Prahy, který pořádala ČOS. V Praze pro ně byl připraven pestrý program: jízda na umělém býkovi, trampolíny, nafukovací atrakce, vláček, plavba lodí po Vltavě a potom ještě cvičení v tělocvičně.
 • 28.9. Nohejbalový turnaj – Memoriál Václava Mokrého – již pátého ročníku tohoto turnaje se zúčastnilo 9 družstev, týmy byly rozděleny do dvou skupin, z kterých postupovaly 4 do pavouka. Ve finále se utkala místní družstva Junioři (Nečas P., Pokorný L., Živec P. – nejstarším tým) proti Papénům (Papik P., Saska R., Vaněk J.), byl to napínavý souboj, ale nakonec zvítězila zkušenost a z prvního místa se radovali Junioři. Další příčky - 3. Mansfelďáci (Mšeno), 4. Potůčci (Mělník), 5.-8. Tři bratři, Kecky (oba Mšeno), Sousedi (Mělník), Jiřice, 9. Sešlost (Mšeno)
 • 28.-29.9. Lezecké soustředění Tisá Lezecký oddíl vyrazil koncem zářído skal, tentokrát do oblasti Labských pískovců – Tisá, Rájec, Ostrov. Po deštivých týdnech se na ně usmálo štěstí a bylo pěkně, krásný barevný podzim. Oba víkendové dny měli to štěstí, že se dětem kromě mšenských instruktorů věnovali i legendy pískovcového lezení – místní Karel Bělina a mšenský Luboš Martínek. Lezli po menších věžích v Rájci a v neděli v Ostrově, kde nakonec Karel vytáhl všechny větší děti a maminy na legendární vlajkovou věž Císař. Tento výstup byl vyvrcholením krásného víkendu, kdy se naše mládež přiučila tajům specifického pískovcového lezení a hlavně jištění a naučila se mnoho nového od klasiků tohoto oboru.
 • 29.9. se na „Větráku“ sešlo několik malých i velkých nadšenců a společně pouštěli draky koupené i doma vyrobené, na závěr si u ohně upekli buřty.
 • 9.10. - VIII. ročník běžeckých závodů O pohár starosty T.J. Sokol na Mělníce – naše jednota vypravila na tyto závody autobus malých i velkých sportovců, kteří závodili na tratích od 50m do 3km. V letošním ročníku byla velmi silná konkurence a tak jsme neměli tolik umístění „na bedně“. Na stupně vítězů se probojovala Eliška Kovářová mezi staršími žákyněmi – 2. místo a mezi dospělými Pavel mráček st. – 1.místo.
 • 12.10. byla zahájena další zimní sezona volejbalistů na prvním turnaji v Neratovicích, kterého se účastnilo 8 týmů. Mšenský tým měl na kontě 5 výher a 2 vyhrané remízy a po prvním turnaji drží první místo.
 • Lezecké soustředění Kutná Hora na další soustředění se vyjelo do Kutné Hory na skály v údolí Vrchlice. V doprovodu místního znalce a správce skal Pavla Nováka se lezlo po pěkných plotnovitých a dobře odjištěných skalách. Tentokrát se přespávalo v tělocvičně školy, takže se děti dobře zabavily i po lezení. V neděli začalo hustě pršet a v tu chvíli přišel na řadu náhradní program. Tentokrát to byla návštěva důlního díla s průvodcem.
 • 28.10. - svátek jsme si jako každý rok připomněli letos již IX. ročníkem závodu v přespolním běhu - Běh Debří. V pondělí dopoledne jsme se sešli na začátku lesoparku Debř, kde se nám díky krásnému podzimnímu počasí na startu sešel rekordní počet 95 závodníků, z toho bylo 46 dětí. Překvapili nás mělničtí fotbalisté (starší žáci), kteří přijeli už den předem, zatrénovali si na školním hřišti, spali ve škole a ráno si přišli zazávodit.
 • V sobotu 9. listopadu se v mšenské sokolovně konal další ročník Snow film festu. Promítaly se outdoorové filmy se zimní tematikou. Divácky nejúspěšnější byl snímek Na sever od Slunce, kde dvojice mladíků strávila na severu Norska 9 měsíců. Sbírali odpadky, postavili si chatu a surfovali. Druhý úspěšný byl dokument Napříč ledy, kde dva Australané došli na jižní pól a zpět bez cizí pomoci. Festival navštívilo přibližně šest desítek diváků.
 • 9.11. byl druhý turnaj zimní volejbalové ligy v Neratovicích. Na turnaj dorazilo opět všech 8 družstev a Mšeno s 6 výhrami a 1 prohranou remízou skončilo první i ve druhém turnaji.
 • 6.12. Mikulášská nadílka - po roce se znovu v sokolovně sešli Mikuláš, 2 andělé a 4 čerti, aby rozdali dětem dárečky.
 • 15.12. se sešla čtyřicítka těch, kteří mají rádi vytrvalostní běh při třetím ročníku Běhu Boudeckou roklí. Vstupenkou pro účastníky se stalo upečené cukroví, takže po vyčerpávajícím doběhu si mohli všichni běžci pochutnat na dobrotách, z nichž nechyběly nejrůznější druhy cukroví i teplé nápoje.
 • 19.12. se konala Vánoční besídka, kde si malí cvičenci se svými cvičitelkami (Květa Živná, Magda Hájková, Martina Hátlová) připravili pro rodiče pohádku o zvířátkách a cvičení na kruzích a přeskok přes kozu, větší cvičení na trampolíně a sestavy na kladině (cvičitelka Radka Nečasová).
 • 27.12. na závěr roku volejbalisté uspořádali silvestrovský volejbal, kde se sešlo 16 hráčů a pár diváků. Během večera se hrálo a bylo připraveno i nějaké občerstvení.
 • Výsledky našich běžců (dokument MS Word)Výsledky našich běžců v uplynulé sezóně.