Skalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouOlešnoOlešnoDomov seniorů (foto: M.Měšťan)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Kronika TJ Sokol Mšeno 2012


Na začátku ledna jsme zakoupili 50 nových stohovatelných židlí.

 • 14.1. XXIV. Myslivecký ples
 • 21.1. XII. Ples ZŠ a SRPZŠM, k poslechu a tanci hrála skupina Tomáše Kindla.
 • 28.1. Volejbalisté se zúčastnili předposledního turnaje zimní ligy v Neratovicích, opět obsadili 1.místo.
 • 11.2. jsme uspořádali X. Valentýnský ples, kde hrála skupina Bonus.
 • 25.2. Sportovní ples (SK Mšeno)
 • 10.3. Enduro ples, k poslechu a tanci hrála dívčí kapela Lucky Jane.
 • 17.3. Volejbalisté velmi úspěšně zakončili posledním zápasem zimní ligu v Neratovicích, poslední turnaj vyhráli a také celkově obsadili 1.místo.
 • 17.3. Filmový festival Expediční kamera, kterého se zúčastnilo 86 návštěvníků. Expediční kamera je promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech. Filmy pro festival EXPEDIČNÍ KAMERA jsou vítězné a výběrové filmy mezinárodního festivalu se šestadvacetiletou tradicí.
 • 18.3. v sokolovně hrálo Nové divadlo Mělník, tentokrát muzikál Libushe. Pořádalo město Mšeno.
 • 24.3. Karneval – odpoledne i večer hrála kapela Pohoda.
 • 30.3. proběhla valná hromada naší jednoty.
 • 31.3. Promítání diapozitivů mělnického fotografa Ladislava Záruby na téma Hořínský park a zajímavosti blízkého okolí jako doprovodný program pro akci Vítání jara Okrašlovacího spolku pro Mšeno a okolí.
 • 14.4. I letošní Zálesácký závod zdatnosti probíhal v oblasti kolem Lhotky u Mělníka na Kokořínsku. Župního kola  se zúčastnila tři naše tříčlenná družstva. Náplní tohoto závodu je orientační běh terénem, při kterém závodníci plní různé úkoly, např. rozdělávání ohně nebo vázání uzlů, ale prověřují se i znalosti sokolské historie či poznávání stromů. Tak jako v letech minulých, navázala naše nejstarší a nejzkušenější trojice ve složení Matěj Mach, Jacob Najman, Marie Machová na předchozí úspěchy a opět obsadila první místo. Tímto vítězstvím se nominovala do celostátního finále. Nejmladší trojice – Anna Machová, Clara Najmanová, Radka Zelenková – skončily na pěkném druhém místě, stejně dopadla i starší děvčata ve složení Bára Guttenbergová, Veronika Zelenková a Eliška Sobotková.
 • 21.4. vyrazila naše jednota na Mělník na závody v sokolské všestrannosti (atletika + plavání). Těchto závodů se zúčastnila i 10členná mšenská výprava. V tradičních atletických disciplínách – sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vytrvalostní běh – bojovali naši závodníci ve svých kategoriích. Zlatou medaili získala Karolína Dlouhá, stříbro Clara Najmanová, Marie Machová, Kačka Podpěrová a bronz Bára Guttenbergová, Michal Guttenberg a Jarda Kříž. Další disciplína plavání byla pro nás také úspěšná. Mezi děvčaty první místo obsadila Bára Guttenbergová a třetí Marie Machová. V kategorii chlapců stříbro získal Jarda Kříž. Děkujeme našim závodníkům za reprezentaci mšenského Sokola.
 • 21.4. Večerní představení pro dospělé Labyrint světa v podání Víti Marčíka.
 • 22.4. Odpolední pohádkový Bajaja pro malé diváky také v podání Víti Marčíka. Obě představení pořádal Volný čas na venkově, o.s., Lobeč.
 • 22.4. Den Země - sraz asi dvacítky účastníků byl na okraji Debře již v 9 hodin ráno. Vydali jsme se různými směry čistit lesy a blízké okolí. Jednou z nově čištěných tras byla i cesta do Stránky a zpět (pod bývalými jatky), kde bylo kolem silnice nalezeno nejvíce odpadků všeho druhu. Další větší množství odpadu bylo na kolejích pod mostem.  Celkem bylo sebráno cca 20 pytlů odpadků nejrůznějšího druhu – nejvíce plastů.
 • 27.-29.5. jsme podnikli třídenní vodáckou výpravu na řeku Ohři, v úseku Cheb – Loket, účast 36 vodáků a 1 pes.
 • 30.4. Ve spolupráci s Rybářským spolkem jsme uspořádali "Oslavu čarodějnic u Jezera", průvod malých čarodějů a čarodějnic vyšel od sokolovny směrem k Jezeru, kde byly pro děti přichystány různé soutěže a hry.
 • 19. 5. Finále Zálesáckého závodu zdatnosti (přebor ČOS) se konalo v sobotu v Třebíči. Naši závodníci, po loňském 5. místě a předloňském 6. místě, letos dosáhli skvělého úspěchu a stanuli na stříbrné příčce. Gratulujeme.
 • 19.5. Volejbalový turnaj smíšených družstev „O řepínskou šišku“. Mezi deseti zúčastněnými týmy jen ten náš čítal ve svém poli 4 ženy a 2 muže. Všechny ostatní hráli v tradičním složení 2 ženy a 4 muži. Naše družstvo, i když oslabené o 2 muže, vybojovalo krásné třetí místo a získalo tak šišku tlačenky.
 • 26.5. Župní volejbalový turnaj na Mělníku, kde jsme měli o jednoho muže víc než na řepínském turnaji a obsadili jsme také třetí místo z jedenácti smíšených týmů.
 • 26.5. TJ Sokol Mšeno, město Mšeno, MŠ, ZŠ a ZUŠ Mšeno a mšenské spolky uspořádali DĚTSKÝ DEN v lesoparku DEBŘ ve Mšeně, na děti čekala spousta večerníčkových postav a soutěží. Pohádkového odpoledne se zúčastnilo na 300 lidí.
 • 2.6. Již po několikáté jsme uspořádali Běh Naděje (nástupnického Běhu T. Foxe). Start a cíl byl opět na mšenském koupališti. Letošní běh byl součástí programu oslav osmdesáti let mšenského koupaliště a zahájení koupací sezóny, tzv. prvního koupání. Chladnější počasí této akci příliš nepřálo, ale přesto někteří odvážlivci vyzkoušeli teplotu vody. Běhu, který se organizuje na podporu léčby rakoviny, se zúčastnilo 46 malých i velkých běžců a výtěžek 2 393 Kč byl zaslán na jeho účet. Věříme, že další ročník tohoto běhu podpoří více účastníků. V rámci oslav osmdesáti let koupaliště byly v levém křídle budovy instalovány historické fotografie a původní i současné plány koupaliště (k vidění budou i v průběhu letních prázdnin), výstavu doplnila i tematická beseda. Zpestřením odpoledne i večera byla cimbálová muzika, skládající se převážně ze středočeských Moraváků, která hrála přítomným posluchačům do nočních hodin.
 • 16.6. se konal již tradiční 15. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev za mšenskou sokolovnou. Na letošní ročník se sjelo13 týmů z různých koutů republiky. Mohli jsme zde vidět týmy, které se turnaje zúčastňují již několik let, ale i úplné nováčky. Mezi osmi nejlepšími týmy bylo i domácí mšenské družstvo, které v tomto osmifinále za podpory místních fanoušků bylo bohužel poraženo budoucím vítězným týmem „Příšerky“ a obsadilo 5. místo. Po vydařeném dni, ve kterém nám přálo i počasí, jsme se dočkali finále, kde se utkala dvě nejlepší družstva „Příšerky“ a „Sokol Mělník“. Po dvou setech štěstí více přálo Příšerkám, které jsou naším tradičním účastníkem. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo Sokol Mělník a pro bronz si přijeli nováčci „Besídkáři“.
 • 8.7. Podruhé k nám za sokolovnu zavítal dětský divadelní soubor Ty-já-tr a zahrál nám několik představení.
 • 14.7. Mezinárodní divadelní soubor NIE zahrál Trilogii představení. NIE Trilogie v našem městě před mnoha lety (asi 11 lety) vznikla. Letos se do Mšena opět vrátili, aby představení nově nazkoušeli a uvedli znovu do repertoáru před tím, než se na konci července vydají na zájezd do Japonska. Trilogie dnes již patří mezi klasická díla mezinárodního divadla NIE, se kterými v posledních 10ti letech hostovali ve 30ti zemích, na třech kontinentech.
 • 14.7. uspořádala naše jednota již tradiční Kokořínský triatlon pro amatérské sportovce. Letošního 18. ročníku se zúčastnilo 18 mužů, z toho 3 veteráni, a 5 žen. Start byl tradičně na Harasově, kde závodníky čekala první disciplína –  1,5 km plavání. Odtud triatlonisté vyrazili na cyklistický, 36 km dlouhý úsek, který vedl po silnici, zpevněných cyklistických a polních cestách a také terénem. Desetikilometrová běžecká část začínala u Hostince pod Houskou, kde i celý triatlon končil. Po celý den nás provázelo příjemné počasí bez deště. Dočkali jsme se i sluníčka, které určitě potěšilo i naše závodníky. V kategorii mužů se Jiřímu Veselému povedl (3:12,38 h) „zlatý hattrick“ a potřetí si doběhl pro první místo. Na druhém místě se umístil teprve čtrnáctiletý Honza Chmelík (3:16,36), který vyhrál i cyklistickou část, a třetí byl Karel Nový (3:18,52). Mezi veterány vyhrál Milan Řezník (4:07,07), druhý byl Václav Honzík (4:59,45) a třetí Jan Lachman (6:02,08). Miroslava Pavlů (04:01,07) vyhrála ženskou kategorii, na druhém a třetím místě skončily tradiční účastnice Olga Lacinová (4:30,42) a Lucie Dittrtová (4:46,55).
 • 21.7. První ročník letního florbalového turnaje se uskutečnil v mšenské sokolovně. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů. Konečné výsledky: 1. Doksy A, 2. San Marino Mělník, 3. MHPF Štětí, 4. Rozmetadla Vtelno, 5. Dynamo Mladá Boleslav, 6. Incomparable Mšeno, 7. Doksy B, 8. Horse Power Praha, 9. FBC Bukovno, 10. Colors team, 11. Mish mash, 12. Mšeno junior, 13. Jogabonito Mšeno, 14. HC Junior Mělník, 15. Střemy, 16. Štamgasti Mšeno.

Během letních prázdnin využili naše venkovní a vnitřní prostory na vícedenní soustředění mladoboleslavští házenkáři a mělnické volejbalistky.

 • 8.9. se za sokolovnou konal tradiční poprázdninový volejbalový turnaj smíšených družstev. Zahrát si přijelo 13 družstev. V prvním semifinále se utkalo družstvo Desná s družstvem Aspoň bod. Ve druhém semifinálovém zápase byli červnoví vítězové – družstvo Příšerky a Zdravý duch. Po dvou setech ve vyrovnaném finálovém boji nakonec zvítězilo družstvo Desná nad Příšerkami a v boji o třetí příčku si bronz odvezlo družstvo Aspoň bod.
 • 28.9. byl uspořádán již čtvrtý ročník nohejbalového turnaje s názvem "Memoriál Václava Mokrého". Tohoto klání se zúčastnilo třináct trojic hráčů. Vítězem se opět stalo družstvo z Dolních Beřkovic, které v průběhu celého turnaje neokusilo hořkost porážky. Na druhém místě skončili hráči ze Soutoku a třetí příčku obsadila trojice hasičů z Mělníka. Nejlepší mšenské družstvo obsadilo šestou příčku.
 • 3.10. Jedenadvacet dětí z mšenského Sokola se zúčastnilo běhu o pohár starosty TJ Sokol na Mělníce. V různých kategoriích se běžely vzdálenosti od 50 do 800 metrů a na některých jsme získali i cenné kovy. Stříbrné medaile si odvezli Katka Podpěrová a Matěj Mach, bronz vybojovali Pepa Vyhlas, Clara Najmanová a Lucka Vašíčková. Ostatním dětem děkujeme za reprezentaci a těšíme se na další závody. Mezi dospělými závodníky nás reprezentoval Pavel Mráček starší, který obsadil první místo, a ve své premiéře Rosemarie Mrzílková obsadila třetí místo.
 • 6.10. jsme se již potřetí setkali na „Větráku“ abychom tu společně pouštěli draky. Sešlo se tu asi 20 draků a o něco více dospěláků s dětmi. Oproti loňskému bezvětří nám větřík letos foukal a některé draky jsme dokonce museli lovit z korun stromů. Nakonec všichni draci bezpečně přistáli na zemi a my jsme si mohli opéct buřty a jablka. Na závěr dostali všichni účastníci malou odměnu. Už se těšíme na další ročník.
 • 20.10. Volejbalové družstvo úspěšně zahájilo okresní zimní volejbalovou ligu svým vítězstvím na prvním turnaji v Neratovicích, kde zdolalo šest soupeřů.
 • 21.10. jsme uspořádali tenisový turnaj smíšených dvojic ve čtyřhře, turnaje se zúčastnilo 10 hráčů.
 • 28.10. Opět jsme si připomněli den vzniku samostatného československého státu 8. ročníkem přespolního běhu s názvem „Běh Debří“. I letos – přes nepříznivé sobotní počasí – se na startu sešla početná skupina malých i velkých vytrvalců, čítající 41 závodníků, toho 16 dětí a 25 dospělých.
 • 3.11. Divadelní představení mladoboleslavského Divadýlka na dlani "Inventura". Pořádalo město Mšeno.
 • 10.11. se v sokolovně sešli příznivci outdoorových sportů na 2. ročníku Filmového festivalu zimních sportů. Během sobotního odpoledne a večera jsme mohli shlédnout filmy o freeride lyžování, lezení na skalách v zimních podmínkách nebo třeba dámskou 80denní výpravu přes ostrov Baffin. Festivalu se účastnilo 65 diváků.
 • 16.-17.11. se 3 naši cvičitelé zúčastnili cvičitelského kurzu (všestrannost) v Českém Brodě.
 • 24.11. Na druhém turnaji zimní volejbalové ligy v Neratovicích jsme obsadili 2.místo.
 • 1.12. První prosincovou sobotu se 35 dětí a dospělých vypravilo na výlet do Starých Hradů u Jičína, kde se tento víkend pořádala akce Čerti a čertice ze starohradských pohádek. Po příjezdu nás hned u brány přivítali čerti a čertice, každému dítěti dali pohádkový pohled a dospělcům na zahřátí trochu výborné medoviny. Na prohlídku jsme si vybrali okruh Pohádkové sklepení, kde jsme si mohli prohlédnout vodnickou jeskyni, dračí sluj, lesní a ledové království i čertovské peklo. Potom jsme také navštívili Čarodějnou Bestyjolu, kde se čarodějnice a kouzlababky starají o své zvířecí miláčky, viděli jsme černé kozy, ovce, slepice, křepelky, krysy, šváby a další zvířátka. Po těchto dvou prohlídkách jsme zavítali do místní restaurace, kde jsme se naobědvali. A po obědě jsme vyrazili na cestu zpátky domů. Výlet se velmi vydařil, i počasí nám přálo a my se budeme těšit na další podobný výlet.
 • 7.12. byla brigáda, kde jsme rozebrali veškeré stávající divadelní lavice. Druhý den nám přivezli 300 stohovatelných židlí, které jsme z větší části zaplatili z dotace Programu venkova ČR – SZIF, prostřednictvím MAS Vyhlídky, dále jsme z této evropské dotace zakoupili dataprojektor a nechali vyrobit nové přenosné schody k jevišti.
 • 8.12. Čertovské odpoledne v sokolovně. Nové divadlo Mělník zahrálo pohádku Čertovská škola, rozdali dárky při mikulášské nadílce a uspořádali diskotéku pro děti.
 • 16.12. Třetí prosincovou neděli jsme uspořádali druhý ročník Běhu Boudeckou roklí. V neděli ráno jsme se probudili do deštivého počasí, místy byl sníh a my ani nečekali, že by nějací závodníci přijeli. I přes nepřízeň počasí jsme se ale vydali do Vojtěchova čekat na nějaké odvážlivce. Jaké bylo naše překvapení, když kolem půl desáté začali přijíždět závodníci z blízkého i vzdálenějšího okolí. Jak se stalo tradicí, závodníci přivezli ochutnávku vlastního cukroví a na zahřátí čaj, či grog. V deset hodin bylo na startovní listině 12 běžců a my mohli odstartovat druhý ročník tohoto přespolního běhu. První v cíli v kategorii žen byla Linda Bartošová, mezi veteránkami Anita Nekvasilová. Mužskou kategorii ovládl Michal Michálek a veterány Vladimír Růžička, který přijel až z Ústí nad Labem. Celkový počet účastníků byl 7 mužů a 5 žen.
 • V pondělí 17.12. se malí i velcí cvičenci sešli v sokolovně na vánoční besídce, aby svým rodičům předvedli, co si pro ně nacvičili. Malí nám zacvičili na trampolínce, lavičce, žebříku a žíněnkách. Velcí převedli přeskok přes bednu a skoky na trampolíně. Po cvičení si cvičenci rozbalili dárky, dostali nějaké sladkosti a společně si zasoutěžili v několika disciplinách. Na závěr jsme si společně sedli, dali si čaj a cukroví.
 • 28.12. Silvestrovský volejbal v sokolovně.

Koncem prosince jsme také objednali nové kruhy (staré neprošly revizí), 2 doskokové žíněnky, kladinku a další drobné vybavení na cvičení všestrannosti, volejbalu i lezení na stěně v hodnotě 50 000 Kč, polovinu této částky jsme získali v grantovém řízení od města Mšena.