Městská pečeťRájSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouBusta F.Palackého

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Jaký byl fotbalový podzim?


Zamyšlení Jiřího Guttenberga nad průběhem poloviny soutěží

Vážení sportovní přátelé, chci se s vámi podělit o zhodnocení fotbalového podzimu v SK Mšeno.

Z mistrovského zápasu v KralupechPřed zahájením sezóny jsem si dal za cíl hrát s týmem mužů na čele tabulky OP a bojovat o postup do vyšší soutěže. Mělo to svou logiku, protože do týmu se měli vrátit zkušení hráči z hostování – Šledr, Dvorný a Tříška. Dále jsme měli rozjednané a nakonec i uskutečnili doplnění týmu o 4 nové hráče – Bohata, Štolba, Zárybnický a Novák. První trhlinu v našich plánech způsobil odchod Tříšky do Ovčár (krajský přebor) ještě před začátkem naší letní přípravy.

Přesto jsme si ale výsledkově vedli v přípravě velmi dobře a vypadalo to, že vytyčeným cílům můžeme dostát. I první dvě mistrovská utkání jsme zvládli a připsali si 6 bodů. Bohužel hned v prvním kole v zápase s Neratovicemi přišla další trhlina v našich plánech, protože se zranil náš nejlepší střelec Wasyliw (v minulé sezóně 19 gólů). Diagnóza u něj není vůbec dobrá, k dispozici ho budeme mít až příští rok v létě.

Ve 3. kole jsme zajížděli do Kralup, kde jsme prohráli 3:1 a od té doby jsme střídali hodně slabé chvilky se slabými. Navíc se v 5. kole zranil druhý nejlepší střelec týmu Mansfeld, což už se v týmu, jako je Mšeno, nahrazuje velmi těžce. Oproti minulým létům se nám nedařilo ani v domácím prostředí, a tak jsme skončili až na 6. místě v tabulce s minimálním bodovým odstupem na mužstva pod námi. Pro mě osobně je to velké zklamání.

Pozitivní je snad pouze to, že jsme tým hodně omladili. Nebylo výjimkou, že jsme na hřišti měli 4 hráče do 20 let a 3 hráče do 22 let. Možná i to může být jeden z důvodů horšího umístění, protože samozřejmě mladým hráčům chybí zkušenosti. Musím ale podotknout, že já jsem s jejich výkony byl víceméně spokojený – třeba nejlepším střelcem týmu je s 5 góly dorostenec Guttenberg. Daleko víc jsem čekal od těch starších, kteří by jim měli zkušenosti předávat a na hřišti jim pomáhat. Nyní si musíme vše v klidu vyhodnotit a rozhodnout se, jakou cestou se dále vydat.

Dorost si ve své premiérové sezóně v krajské soutěži vedl výtečně. Začátek nebyl vůbec jednoduchý a kluci čekali na výhru až do 8. kola. Od té doby ale vyhráli šestkrát v řadě a ukázali svoji sílu, ve kterou jsme všichni věřili. Důležité bylo, že v době kdy se nedařilo, tak kluci neztráceli chuť a na trénincích makali naplno a nikoho ani nenapadlo, že by házel flintu do žita. Dorostu tak patří po podzimní části 8. příčka v tabulce a je dobře, že do jarních bojů budou kluci vstupovat bez existenčních starostí.

Z mistrovského utkání žákůŽáci opět patří k tomu lepšímu ve své skupině krajské soutěže a z jejich fungování máme všichni dobrý pocit. Taktéž týmy přípravky hrají pravidelně své soutěže a jsem rád, že i když všude okolo slyšíme o problémech s fungováním mládeže, tak nás se to netýká a stále držíme všechna mládežnická družstva. Všichni pravidelně trénují a my se jim k tomu snažíme vytvářet optimální podmínky. Největší podíl na dobrém fungování mládežnické kopané mají samozřejmě trenéři jednotlivých týmů, kterým patří obrovský respekt a poděkování.

Tak jako vždy si dovolím na závěr poděkovat všem, kteří nám pomáhají s naší činností, protože si této práce opravdu velmi cením. Takže děkuji opakovaně všem trenérům a těm, kteří nám s fotbalem jakkoliv pomáhají, a v neposlední řadě také výboru SK. Poděkování patří i zastupitelstvu města Mšena za jejich podporu našemu klubu.
Také bych chtěl opětovně poděkovat našim několika věrným divákům za jejich stálou přízeň. A neodpustím si znovu apelovat hlavně na rodiče a rodinné příslušníky žáků a dorostenců, aby kluky přišli častěji a v hojnějším počtu podpořit alespoň na domácí zápasy. A třeba budete překvapení, až uvidíte, s jakým zápalem kluci na hřišti bojují. Opravdu to stojí za to je vidět a podpořit. Ocenění fanoušků je pro kluky tou největší motivací, dopřejte jim to. Nechce se mi věřit, že je Vám to lhostejné a nepřijdete se přesvědčit, jak máte skvělé děti.

Vážení členové a příznivci SK Mšeno, vážení občané, dovolte mi, abych vám všem jménem výboru SK Mšeno popřál krásné prožití vánočních svátků, co nejvíce splněných přání pod stromečkem a do Nového roku 2013 hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů. Zkrátka ať se vám vše daří a na jaře se budeme těšit na shledanou.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno