Věž kostela sv. MartinaRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkZávěsný znakNáměstí Míru v noci

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

To tu ještě nebylo


Z výstavy PanenkyZajímavá výstava panenek v Mělnickém kulturním centru

Ve čtvrtek 8. 11. 2012 se v mělnickém Masarykově kulturním domě představila Základní umělecká škola Mšeno s výstavou Panenky. Svá díla prezentovali žáci ve věku od čtyř do sedmnácti let spolu se svými pedagogy Štěpánkou Hlavatou, Čeňkem Hlavatým, Monikou Chmelařovou a Aidou Legnerovou – Líhovou. Snahu výtvarného oboru podpořilo také seskupení Dámská jízda, jehož práce vznikaly rovněž v ateliéru ZUŠ pod vedení ředitele školy Mgr. Čeňka Hlavatého.
Z výstavy Panenky
Panenky tak spojily několik tvůrců s různými životními zkušenostmi a pohledem na svět, tak že téma pojaly z rozličných zorných úhlů pohledu a zvládnutím tradičních i experimentálních technik kresby, malby a grafiky. U některých prací se objevil název neskrývající smysl pro humor např..„ Šly panenky silnicí...“ nebo „ Kopačky Antonína Panenky“.

Na výstavě se prezentuje více než 100 děl od 58 tvůrců. Další zajímavostí je zastoupení dcery versus matky ve výtvarném přístupu k tvorbě na dané téma. Můžete sami porovnat originalitu, vizualitu, realitu a fantazii všech vystavujících. Toto setkání tváří v tvář s Panenkami se Vám vtiskne do paměti přes oční panenky na dlouhou dobu, tak jako návštěvníků vernisáže, kteří se vracejí.
Z výstavy Panenky
Úvodním slovem všechny přítomné hosty přivítala Olga Lešnerová za MEKUC a předala slovo řediteli Čeňku Hlavatému, který poděkoval žákům za úsilí, které věnovali na vytvoření této originální výstavy a jejich rodičům za podporu pedagogů z naší ZUŠ Mšeno. Slavnostní vernisáž gradovala pěveckým recitálem písní v podání Zdeňky Prchlé, žákyně hudebního oboru naší školy pod odborným vedením PhDr. Josefa Šebesty, Ph. D. Toto vystoupení sklidilo bouřlivý aplaus publika. Masarykův kulturní dům na Mělníku se stal místem příjemného setkání pedagogů, rodičů a veřejnosti. Děkujeme za Vaše ohlasy a podporu nastupujícím tvůrcům. Výstavu je možné zhlédnout do 2. prosince 2012.

Mgr. Štěpánka Hlavatá, vedoucí výtvarného oboru