Bayerová Anna, MUDr. (* 4. 11. 1852 Vojtěchov † 25. 1. 1924 Praha), lékařka. Je uváděna jako první česká lékařka, která však získala lékařský diplom na univerzitě ve švýcarském Bernu (1881), o rok později než její přítelkyně Bohuslava Kecková z Bukole. Obě se poznaly při přednášce Jana Evangelisty Purkyně(1787 – 1869) v Náprstkově Americkém klubu dam a rozhodly se pro studium medicíny ve Švýcarsku. V bývalém Rakousku – Uhersku bylo totiž ženám zakázáno studovat medicínu a provozovat lékařskou praxi. Obě tyto ženy – první české lékařky – začaly svou praxi v Bosně a Hercegovině a v různých sanatoriích ve Švýcarsku. Teprve od roku 1914 působila Anna Bayerová v Ústavu choromyslných v Praze-Bohnicích a po roce 1918 byla profesorkou zdravovědy na pražských dívčích školách. Spoluzakládala u nás Čs. červený kříž. Napsala knihu Žena lékařkou. Její pozůstalost je v archivu Národního muzea v Praze.

Martinec Přemysl (* 7. 11. 1957 Mělník), malíř, kreslíř a keramik. Absolvent Lidové školy umění Mšeno, střední průmyslové sklářské v Novém Boru a Pedagogické fakulty UK v Praze, kde také žije a pracuje. Své obrazy a keramiku vystavoval samostatně nebo od roku 1997 se skupinou českých a slovenských surrealistů již v mnoha českých městech (mj. úspěšně Praha – Vyšehrad, Památník Terezín, Rakovník).

Šimon Tavik František, prof. (* 13. 5. 1877 Mšeno † 19. 12. 1942 Praha), malíř, grafik. Své dětství prožil ve Mšeně a krátce v Obříství, absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl později profesorem. Pod vlivem kokořínské přírody se začal formovat jeho výtvarný styl. Stal se významným zakladatelem novodobé tradice české grafiky. Podnikl cesty po mnoha zemích Evropy, cestu kolem světa, stal se členem nejprestižnějších malířských a grafických spolků (v Paříži a Londýně), v technice realistického barevného leptu se prosadil na mezinárodním uměleckém poli. Byl jedním ze zakladatelů českého spolku grafiků Hollar (1917) a členem Spolku výtvarných umělců Mánes, jehož výstav se zúčastňoval. Dále byl členem České akademie věd a umění. Je autorem několika technologických příruček, mj. Příručka uměleckého grafika a Dřevoryt – druhá příručka uměleckého grafika.

Váša Lubomír (* 20. 12. 1952 Praha), restaurátor. Vystudoval střední umělecko – průmyslovou školu šperkařskou v Turnově a absolvoval konzervátorství v Brně. Působil v Moravském technickém muzeu, na Umělecké škole řemesel a v památkové péči ministerstva kultury. Osamostatnil se a věnuje se záchraně malých drobných historických staveb v krajině, převážně božích muk, kapliček a zvoniček Na Mělnicku jsou to mj. boží muka v Kadlíně, Mlazicích, mezi Mšenem a Nosálovem, ve vsích Olešno a Sitné a v obci Vysoká, dále také dřevěný krucifix pro chrám sv. Petra a Pavla v Mělníku.