HradskoVečerní kašnaMěstský znak na radnicipamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Velký úspěch mládí


Úspěch mladých divadelníkůVavříny pro divadelníky ze Mšena, Mělníka a Neratovic

Divadelní spolek Nové divadlo Mělník získal velká ocenění na divadelních přehlídkách v Libochovicích a v Sázavě se svým muzikálem Libushe. Porota nám udělila prvenství za autorský scénář, režii, ženský zpěv, ženskou roli a čestné uznání za hlavní roli kance. Ze Sázavy jsme si přivezli čtyři první místa. V Libochovicích jsme získali ocenění za kolektivní divadelní umění. Porotu překvapilo množství mládeže na jevišti.

V muzikálu Libushe  hraje, zpívá a tančí 35 herců. Ráda bych jmenovala mladé herečky, tanečnice a zpěvačky z naší základní školy – Eliška Sobotková, Pavlína Pavlíková, Bára Guttenbergová, Valérie Šrajerová, Kristýna Kotyková, Simona Kotyková, Jana Frydrychová, Zdeňka Prchlá, Brigita Klementová, Anna Veselá, Dominika Kejhová, Viktorie Egrtová, Renáta Šimíčková.

Jsem velmi ráda, že tato děvčata se rozhodla trávit každý víkend v divadelním prostředí v MKD Mělník, kde našla mnoho nových přátel. V divadle si užívají spoustu zábavy, ale i napětí, únavu a trému, které k divadlu patří. Jejich píle, trpělivost, cílevědomost a pravidelné dojíždění vlakem na zkoušky přinášejí právě tyto velké úspěchy. V současné době zkoušíme novou hudební pohádku Květ zapomnění.
Mgr. Martina Klementová

Divadelní týden
O letních prázdninách vyrazila část členů divadelního souboru Nové Divadlo Mělník směrem k Harrachovu, konkrétně na místo zvané Rýžoviště. Zde měli strávit týden plný divadelních hrátek, poznávání a hlavně zábavy.
                                                                                 
Každý z nás přispěl během týdne do repertoáru zajímavých činností. Například pod dohledem paní režizérky Milady Hluštíkové jsme nacvičovali novou pohádku Květ zapomnění, s paní Martinou Klementovou jsme hráli hry plné legrace a i díky slečně Adéle Kummerové jsme se naučili nejen country, ale i historické tance. Pro formu jsme se zapotili jak při lekcích zumby, tak i při jazykolamech a hrách zaměřených na paměť. Seznam našich dalších aktivit by byl opravdu dlouhý, ale nelze opomenout procházky po krásném okolí, kdy jsme mohli společně obdivovat Mumlavské vodopády nebo výhled z Čertovy hory.                                  

Věříme, že tyto dny pro nás byly v mnoha směrech kladným přínosem, což se jistě projeví i v našich následujících divadelních hrách a doufáme, že naše nejmladší členky, jmenovitě Eliška Sobotková, Pavlína Pavlíková, Anna Veselá, Dominika Kejhová, Viktorie Egrtová a Brigita Klementová, zařadí tento týden mezi jedny z nejhezčích zážitků tohoto léta. Závěrem bych za nás všechny chtěla poděkovat především Martině Klementové za organizaci této akce, kterou snad uskutečníme i příští rok.       
Zdenka Smutná
Divadelní týdenDivadelní týdenDivadelní týden

Kokořínský jarmark
Na hradě Kokoříně se uskutečnila již druhá akce ve spolupráci s Novým divadlem Mělník a se ZŠ Mšeno. Normální prohlídky byly obohaceny o herecké výkony herců Nového divadla Mělník, u brány stáli dva loupežníci, kteří přepadávali lidi vcházející do hradu, na cimbuří se procházely bílé paní, ale také temný přízrak, který bílé paní pronásledoval, v paláci byl k vidění královský pár u hostiny, kněžna čtoucí pověsti Kokořínska, doprovázena hrou na flétnu, a úplně nahoře se procházely a tančily dívky z kroužku historických tanců. Na nádvoří se procházeli mnich a žebrák. Na prohlídky přišlo mnoho lidí. Uskutečnilo se celkem šest prohlídek, což je vynikající výsledek. Prohlídky se moc povedly, lidé ocházeli s výborným zážitkem a účinkující taktéž. Nové divadlo Mělník a ZŠ Mšeno se těší na další spolupráci s hradem Kokořín.
Brigita Klementová

Kokořínský jarmarkKokořínský jarmarkKokořínský jarmark

Ohlédnutí za prázdninamiOhlédnutí za prázdninamiOhlédnutí za prázdninami
Během prázdnin se na mšenském koupališti uskutečnily tři dětské diskotéky. Děti si užily nejen tanec, ale i soutěže. O hudbu se postaral Jaroslav Matějka, který si pro děti připravil zábavné efekty např.  bublinky a umělý sníh. V programu vystoupil Daniel Šimek se svým šestiletým bratrem, kteří předvedli ukázky zumby. Děti odcházely nadšené, s pohádkově namalovanými obličeji, o které se postaraly Iveta Růžičková a Monika Šimková. Na památku zůstala vlajka obtisků ručiček všech zúčastněných dětí. O organizaci se postarali učitelky ze ZŠ a MŠ Mšeno, Sokol Mšeno, Nové divadlo Mělník a město Mšeno.
Ohlédnutí za prázdninami
Ohlédnutí za prázdninami

Poslední koupání
Koupací sezónu ve mšenských lázních ukončila večerní zábava ve stylu hippies. K poslechu a tanci hrála kapela Lucky Jane, která se stala porotou při hodnocení nejlepšího hippies obleku.  Vítězem se stal Aleš Němec z Lobče. O ceny pro vítěze se postarala Hospůdka Romanov.  Těšíme se opět za rok.
Martina Klementová, Adéla Kummerová