RájFaraonObřadní síň radniceVečerní kašna

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Týden mobility v MŠ a ZŠ Mšeno


Týden mobility
Od pondělí 17. do pátku 21. září se v naší školce tvořilo, sportovalo a co nejméně jezdilo auty. Probíhal totiž Evropský týden mobility 2012 a Pohyb správným směrem!

Do tohoto projektu senaše školka zapojila již třetím rokem. Základní škola Mšeno, se kterou spolupracujeme na různých akcích, pro naše děti připravila bezva dopoledne plné soutěží, např. jízdu na odrážedlech, sprint s kočárkem, slalom na dřevěném (občas dost líném) koni, skákání v pytli, závod na chůdách a mnoho jiných.
Týden mobility
V parku v přírodní učebně si všichni vyzkoušeli své znalosti dopravních předpisů a značek.
Aby se děti z mateřské školy a prvních tříd základní školy cítily bezpečně, doprovázeli je na stanoviště žáci 8. ročníků, takže vznikala i nová přátelství.

Na závěr celého Týdne mobility jsme si vyzdobili školní dvůr křídovými kresbami všech dopravních prostředků, které „nesmrdí“. Takže se nám na zídkách vznášely horkovzdušné balóny a vzducholodě, po dvoře pluly plachetnice a cválali koně a mezi nimi se proplétaly koloběžky a kola.
Týden mobility
Také jsme zveřejnili výzvu pro děti a rodiče, aby v pátek 21. 9. dorazily do školky pěšky, na kole nebo koloběžce. Na toto datum totiž připadl letošní „Den bez aut“ a na koloběžkovém parkovišti před školkou bylo docela plno. Doufáme, že nám to vydrží i do budoucna.

Martina Bohuňková, MŠ Mšeno, Mgr. Hana Nečasová, ZŠ Mšeno
Týden mobility