Osvětlení nám. MíruObří hlava a žábavzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra NejedláNáměstí Míru v noci

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Díky, pane starosto


Slavnostní otevření náměstí MíruVážení čtenáři, vážení občané, mám pocit, že je téměř mou „povinností“ se vyjádřit k náladám revitalizace našeho náměstí (nám. Míru a Masarykova ulice). Jmenuji se Marie Štráchalová, mnozí si mě pamatujete ještě z let 1994 – 2006 z radnice. Jistě se právem ptáte, proč se na vás na všechny obracím?
Slavnostní otevření náměstí Míru
Minulý týden, 10. 10. 2012, se konal tzv. kulatý stůl na radnici ve Mšeně. Program byl veden mimo jiné i k dokončené revitalizaci obou náměstí, kde tentýž den dopoledne byla tato akce oficiálně předána občanům města k dispozici. Vím, kolik lidí, tolik názorů, zda je to pěkné nebo špatné. Zaznamenala jsem názory, že dříve v zelené barvě to bylo lepší, že se špatně chodí po nových chodnících a komunikacích, že bude obtížná zimní údržba, že Jan Hus nemá název a ještě stojí nakřivo, že je kašna moc hlučná a moc moderní, mobiliář je také moc moderní, písek z parku a kamínky z chodníků se nanosí do domů a obchodů a jistě další námitky.
Slavnostní otevření náměstí Míru
Ano, i já jsem „trpěla“, když se rušila dlažba z chodníků, které jsme pracně dokázali udělat v letech 2001 – 2003. Pokud si vzpomenete, chodníky v našem městě pokrýval rozličný materiál. Hrana chodníků byla téměř shodná  s výškou silnice. Podařilo se nám tehdy dostat poměrně velkou část chodníků do zámkové dlažby, některý materiál jsme použili k povrchům chodníků v dalších ulicích města mimo náměstí, Boleslavské, Mělnické ulice a Karlovky a měla jsem z toho dobrý pocit.
Slavnostní otevření náměstí Míru
Dnes se život opakuje, pro dnešní skončenou revitalizaci, kde je snaha vrátit našemu městečku, co se týče povrchu chodníků a místních komunikací, podobu původního charakteru města. I já sama v sobě se s tím musím srovnat a říci si, že s námi nekončí život, jsou u nás naštěstí další generace, které jistě po několika desítkách let uskuteční něco dalšího, v té době nového, co se nebude asi také líbit šedesátníkům, kteří si budou chtít zachovat v myslích dobu, kdy prožívali léta mládí, roky plné pracovní aktivity, nebudou souhlasit s novými věcmi. Ale to je zákon života, kdy nelze ustrnout a zůstat stále „u brambor“!
Slavnostní otevření náměstí Míru
Vážení čtenáři, zamyslete se chviličku nad chaotickými slovy, kterými jsem se snažila vyjádřit i své pocity. Jsem přesvědčena, že v těchto myšlenkách se zmítáte i vy, bez ohledu na věk. Hledejme v dokonaném díle i klady a jistě je najdeme.
Slavnostní otevření náměstí Míru
Můj příspěvek do těchto novin měl ještě jeden cíl. Výše popisovaný projekt trval i s přípravou 3 – 4 roky práce, tvrdé práce včetně desítek jednání a zase ne vždy v příjemné atmosféře. Byla to každodenní práce, starost. Řeknete si, že od toho tam ten starosta je, ale i starosta je také jen člověk. Na zasedání u Kulatého stolu nikdo z nás neřekl starostovi jediné slovo – díky. Naopak jsme do něho, jak se říká, „prali“ další a další dotazy a připomínky.

Proto si touto cestou dovoluji i jménem všech současných zastupitelů a věřím, že i některých občanů a čtenářů starostovi Ing. Martinu Machovi poděkovat za odvedené a dokončené dílo. Děkujeme.           

Marie Štráchalová, zastupitelka města Mšena

foto: Jiří Říha, Mělnický deník