Peer Ludvík, někdy též Ludevít (* 4. 8. 1847 Mšeno u Mělníka † 3. 9. 1904 Stuttgart), hudebník. Již při studiu na konzervatoři hrál na violoncello v Prozatímním divadle v Praze, spřátelil se s Antonínem Dvořákem, který mu věnoval violoncellový koncert. Nastoupil místo u dvorní kapely v Německu (Löwenbergu a Baden – Badenu), dále v ruském Pavlovsku u Petrohradu a nakonec zakotvil na doporučení mšenského rodáka a barytonisty Jana Píška v dvorním divadle v německém Stuttgartu. Ve Mšeně účinkoval na dobročinných koncertech. Jeho bratr Josef (* 1850 Mšeno u Mělníka † 1894 Stuttgart) ho následoval po dokončení studia na konzervatoři do Stuttgartu, kde byl koncertním mistrem na violoncello.

Štolcová Anna (* 1852 Mšeno u Mělníka † 1932 Chicago, USA), krajanská pracovnice. Odstěhovala se s rodiči do USA v roce 1857. Vynikla zde jako organizátorka a vůdčí duše Českého národního sdružení v zápase o vytvoření samostatného čs. státu. Zahynula tragicky, sražena tramvají.

Körbel Adolf (* 17. 3. 1887 Praha † 1967 Jestřebice u Kokořína), malíř. Absolvent Akademie výtvarných umění, asistent Adolfa Liebschera (1857 – 1919), s nímž pracoval na výzdobě mnoha kostelů, mj. děkanského chrámu ve Zlonicích. Hledal inspiraci zejména ve středních Čechách. Podnikl také několik studijních cest do Itálie a Francie, aby se po 2. světové válce natrvalo usadil v Jestřebici na Kokořínsku, kde také zemřel.

Kučera Václav (* 1835 Střednice † 1912), veřejný činitel. Po studiích převzal hospodářství po svém otci a zakrátko se stalo vzorem zemědělského pokroku. Vynikl také jako pracovník samosprávy, v letech 1865 – 97 byl nepřetržitě členem okresního výboru, několikrát i okresním starostou a v letech 1886–89 byl zemským poslancem za okresy Mělník a Roudnice nad Labem. Za své zásluhy byl jmenován čestným měšťanem Mělníka.