Skramoušpamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláHradskoKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Virtuální VU3V pokračuje ve výuce


Virtuální Univerzita třetího věkuDomov seniorů Mšeno, příspěvková organizace (DSM) realizuje v rámci Evropského roku stárnutí a mezigenerační solidarity projekt Virtuální Univerzity třetího věku (VU3V).

VU3V je dlouhodobá společenská aktivita univerzit podílejících se na seniorské výuce, jejímž cílem je zpřístupňovat vzdělávání označované jako Univerzita třetího věku těm zájemcům, kteří se z různých důvodů nemohou účastnit prezenčního studia U3V na vysokých školách či univerzitách. Využitelnost se předpokládá zejména pro seniory, kterým ve studiu brání vzdálenost od sídla vysoké školy, či zdravotní problémy. DSM vytvořil ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity (PEF ČZU) v Praze Konzultační středisko (KS), kde byla výuka VU3V zahájena v únoru letošního roku.

Podmínky studia VU3V

• vyplněná a KS potvrzená přihláška;

• senior se statutem důchodce nebo invalidní důchodce bez rozdílu věku nebo osoba bez zaměstnání ve věku 50+ ;

• zaplacený studijní poplatek;

• výhodou - nikoliv však podmínkou - je orientační znalost práce s PC a možnost přístupu na internet v domácím prostředí;

• NENÍ PODMÍNKOU:  maturita.

Studijní poplatek činí 200 Kč nebo 300 Kč za semestr (podle počtu přednášek a tématu kurzu).

Kurzy ve Mšeně

Pilotní semestr – kurz Astronomie ukončen v květnu 2012.

Zimní semestr – bude zahájen v říjnu 2012; v tomto semestru bude možno se zapojit do dvou semestrálních kurzů: 

  1. Etika jako východisko z krizespolečnosti – garant: Centrum dalšího vzdělávání Technická univerzita v Liberci;

2.   Historie a současnost české myslivosti –garant: Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze.

Další informace je možno získat na internetových stránkách: www.e-senior.cz nebo v DSM u pověřeného lektora (Blanka Dvorščíková) – tel.: 315 694 720, mobil: 606 823 127, e-mail: dsm.reditel@seznam.cz.

Zajímavosti

V letošním roce byl letní semestr VU3V zahájen v únoru v 76 konzultačních střediscích. Výuku zahájilo celkem 1 203 studentů; z toho v 63 pokračujících střediscích zahájilo studium 1.058 seniorů a ve 13 nových střediscích začalo studovat 146 seniorů. Výuku úspěšně ukončilo 1.159 seniorů, 44 seniorů ji nedokončilo. Nejstarší studující dámou byla seniorka s datem narození v roce 1919 z KS služby města Sušice, nejstarším účastníkem celého semestru byl senior ve věku 89 let z KS Vestec. Mimo povinné testy, které musí studenti úspěšně absolvovat, bylo nepovinnou součástí studia vypracování esejů ke studovaným tématům. Celkem bylo vypracováno a zasláno 416 seniorských úvah.

Ve Středočeském kraji je garantováno PEF ČZU v Praze pouze deset Konzultačních středisek, která poskytují možnost Virtuální výuky U3V. V KS DSM proběhl pilotní semestr v období od února do května 2012. Kurz Astronomie úspěšně absolvovaly tři studentky. V květnu se studentky zúčastnily závěrečného semináře a slavnostního ukončení a předání Pamětních listů na ČZU v Praze. Pro zimní semestr si studentky vybraly studium dvou semestrů současně.

Pokud máte zájem o vzdělávání, chcete získat nové informace z různých oblastí lidského života a setkávat se zajímavými lidmi, pak VU3V je tu právě pro Vás…..

Mgr. et Bc. Blanka Dvorščíková, MBA