Kokořínský triatlonV sobotu 14. července uspořádala Tělocvičná jednota Sokol Mšeno již tradiční Kokořínský triatlon pro amatérské sportovce. Letošního 18. ročníku se zúčastnilo 18 mužů, z toho 3 veteráni, a 5 žen. Start byl tradičně na Harasově, kde závodníky čekala první disciplína –  1,5 km plavání. Odtud triatlonisté vyrazili na cyklistický, 36 km dlouhý úsek, který vedl po silnici, zpevněných cyklistických a polních cestách a také terénem. Desetikilometrová běžecká část začínala u hostince pod Houskou, kde i celý triatlon končil. Po celý den nás provázelo příjemné počasí bez deště. Dočkali jsme se i sluníčka, které určitě potěšilo i naše závodníky.

Kokořínský triatlon V kategorii mužů se Jiřímu Veselému povedl (3:12,38 h) „zlatý hattrick“ a potřetí si doběhl pro první místo. Na druhém místě se umístil teprve čtrnáctiletý Honza Chmelík (3:16,36), který vyhrál i cyklistickou část, a třetí byl Karel Nový (3:18,52).

Mezi veterány vyhrál Milan Řezník (4:07,07), druhý byl Václav Honzík (4:59,45) a třetí Jan Lachman (6:02,08).

Miroslava Pavlů (04:01,07) vyhrála ženskou kategorii, na druhém a třetím místě skončily tradiční účastnice Olga Lacinová (4:30,42) a Lucie Dittrtová (4:46,55). Celkové výsledky a fotky najdete na www.sokolmseno.cz.