Pohled na Mšeno od severuMěstské lázně po sezóněOlešnoMariánské sousoší na náměstí Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Nabitý červen v mšenské ZUŠce


Když v těchto dnech vstoupím do mšenské ZUŠky, je zde klid, ticho, pulty a nástroje srovnané, dokonce i klavírní křídlo na sále je zavřené, v umělecké kovárně vyhasla výheň. Stačí se však ve vzpomínkách přenést jen o několik dní nazpět a ocitám se vprostřed bouřlivého kvasu, v němž se rodí tvůrčí fantazie, naplňující kulturní život. Jaký byl v naší ZUŠce například v červnu, v průběhu posledního měsíce školního roku?

1. Již od května probíhá na radnici ve Mšeně výstava, věnovaná českému malíři Františku Taviku Šimonovi;
2. Výtvarný obor ZUŠ Mšeno se připojil k celostátní kulturní akci Noc kostelů a 1. června otevřel v evangelickém kostele výstavu: J. A. Komenský, Mistr J. Hus, Cyril a Metoděj;
3. V týdnu od 4. do 8. června proběhly postupové zkoušky v hudebním oboru;
4. V sobotu 9. června se v areálu nádraží a ZUŠ ve Mšeně konala velká společenská akce „Na Kokořínsko s párou“. Drtivou většinu kulturních aktivit, jež byly s touto akcí spojeny (indiáni, hudba, výtvarná výzdoba, vystoupení Atapany, malování na tvář) iniciovala a realizovala ZUŠ Mšeno;
5. Ve středu 13. června provedla ZUŠ Mšeno dva koncerty pro Základní školu ve Mšeně, první se konal v 8 hodin pro první stupeň, druhý v 10 hodin pro druhý stupeň.
6. V pondělí 18. června se uskutečnil autobusový zájezd do Prahy na koncert Pražského filmového orchestru v paláci Žofín. Pořadatelé připravili pro žáky základních škol nejen koncert filmové hudby, ale také doprovodné akce, například vědomostní test, do něhož se propracoval i náš žák Tomáš Hrdlička. Ve finálové části, do které postoupilo osm žáků z pražských škol, Tomáš zvítězil. 
7. Za školou na plotě, tak zní název výtvarné akce, kterou ZUŠ Mšeno uskutečnila 22. června v ZŠ Jungmannovy sady v Mělníku.
8. V sobotu 23. června se v zaplněném sále radnice ve Mšeně konal Letní koncert ZUŠ Mšeno, na kterém vystoupili ti nejlepší sólisté a soubory, jimiž v současné době naše škola disponuje.
9. V neděli 24. června se celý koncert opakoval v zaplněném koncertním sále na hradě Houska.
10. V pondělí 25. června proběhla na radnici v Byšicích Letní výstava na téma Indiáni, kterou doprovázel koncert žáků z naší pobočky v Byšicích.
11. V úterý 26. června proběhla na radnici ve Mšeně výstava absolventů a oceněných žáků v soutěžích výtvarných oborů ZUŠ. Také na této akci se koncertním vystoupením podílel hudební obor.

Z tohoto výčtu je patrné, že každý třetí den se ZUŠ Mšeno zapisovala do kulturních dějin svého regionu. No, a co, říkám si. Abych mohl konstatovat, že je to hodně, musel bych nade vší pochybnost vědět, kolik hodně je opravdu hodně. A k tomuto poznání jsme v ZUŠ Mšeno zatím nedospěli.

PhDr. Josef Šebesta, Ph.D., vedoucí hudebního oboru ZUŠ Mšeno