vzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra NejedláOlešnoSkramoušŠkola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Folklorní festival


V sobotu 18. srpna letošního roku se v areálu koupaliště ve Mšeně uskuteční druhý ročník Folklórního festivalu. Festival začíná ve 14 hodin a účastní se jej čtyři folklórní soubory.

Organizátorem akce je Základní umělecká škola Mšeno s finanční podporou města Mšena, Středočeského kraje a Nadace OSA. Organizátoři Folklórního festivalu mají snahu přispět k vytvoření atmosféry porozumění a rozproudění společenského života,ale takék utváření regionálního patriotismu s pomocí kulturních tradic a hodnot. Partnerem festivalu je Folklorní sdružení ČR.

Turistické tradice regionu jsou již dostatečně známé. Ty je však nutné chápat ve spojení s tradicemi kulturními a společenskými, k nimž se řadí znovu založený Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí, 100 let Obce baráčníků ve Mšeně a 150 let Sokola. To vše dohromady vytváří vhodné prostředí pro vznik tradice Folklórního festivalu ve Mšeně.

Součástí festivalu bude degustace vín mělnických vinařů a prezentace kořenících produktů firmy Benkor – Mělnická Vrutice.

PROGRAM FESTIVALU
dechovka Mělničanka
14:00 MĚLNIČANKA, umělecký vedoucí František Šťastný, zahraje české lidové písně v tradičních úpravách pro malý dechový orchestr.

15:30 VANPA, indiánský soubor, hrající lidovou hudbu indiánů Peru a Kolumbie, umělecký vedoucí Andrés Peredés.
Malý lidový soubor (MLS) z Plzně
17:00 PLZEŇSKÝ MALÝ LIDOVÝ SOUBOR, um. vedoucí Ing. Miroslav Šimandl; Plzeňský soubor patří mezi přední interprety lidových písní z jihozápadních Čech.

18:30 MĚLNICKÁ CIMBÁLOVKA, umělecký vedoucí Břetislav Moc; Mělnická cimbálovka je uznávaným folklórním souborem, jenž v závěru festivalu přispěje k dobré atmosféře při vinařské degustaci.

Folklórní festival Mšeno končí ve 20 hodin, vstupné je 39 a 19 Kč.

PhDr. Josef Šebesta, Ph.D., vedoucí hudebního oboru ZUŠ Mšeno