pamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouPoklička z úpatíOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Hudební setkání


Pěvecký sbor z HerdeckePěvecký sbor IntermezzoMužská část sboru z Herdecke

Mšenské lázně přivítaly koncert dvou pěveckých sborů

sbormistr Ernst-Walter HemmerichPříjemné zpestření prázdninových dní přineslo hudební setkání dvou pěveckých sborů, které se uskutečnilo v sobotu 14. července na mšenském koupališti. Vedle domácího smíšeného sboru Intermezzo se posluchačům představil „Der Andere Chor“ z Herdecke, předměstí německého Dortmundu.
Každý sbor si nejprve připravil svůj půlhodinový program. Intermezzo uvedlo směsici lidových písní, amerických spirituálů i muzikálových melodií. Hosté z Herdecke odpověděli několika skladbami, v nichž se vrátili až do středověku.ženská část sboru z Herdecke

Třešničkou na dortu se stala závěrečná pětice písní, v níž vystoupily oba sbory společně. Pětasedmdesát zpěváků úspěšně zvládlo kánon „Halleluya“, jazzový kánon „Hallo, Django“ i izraelskou ukolébavku „Kéšet lévaná“. Posluchači uslyšeli i evropskou hymnu, Beethovenovu „Ódu na radost“, zpívanou v němčině. Velmi povedené hudební setkání zakončil americký spirituál „Ó Happy Day“, který měl u posluchačů největší ohlas. U společných skladeb se vystřídali oba dirigenti – Ernst-Walter Hemmerich a Karel Horňák.
Koncert zaujal i přítomné posluchače
Následné posezení při občerstvení, které zpestřil neformální společný zpěv nejrůznějších písní, se stalo příležitostí k navázání nových přátelství. Není vyloučeno, že se Intermezzo v budoucnu vypraví ke svým německým přátelům. 

Jiří Říha