Boleslavská ulice a školaMěstský znak na radniciSkramoušPamětní deska dr.J.Píče na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Fotbalové ohlédnutí


Ze zápasu Dynamo Nelahozeve - SK MšenoVážení sportovní přátelé, Předkládám hodnocení jarní části fotbalových soutěží 2012 mužů a dorostu z pohledu trenéra.

Po podzimní části soutěže muži figurovali na 5. místě tabulky a já jsem věřil, že toto umístění můžeme vylepšit. Bohužel se to nepodařilo. Důvodů je hned několik. Na podzim nás oslabil pouze odchod Hynka Tříšky na hostování, bohužel na jaře se k němu ještě přidali Petr Dvorný a Ondra Šledr a to už nás oslabilo velmi citelně. Zvláště proto, že všichni patří k základním kamenům naší sestavy a pravidelně chodili na tréninky. Na hostování se nám podařilo získat pouze 1 hráče, a proto jsme v jarní části využívali dorostence ještě více než na podzim.

Z tohoto pohledu to bylo pro budoucnost fotbalu přínosné, kluci si osahali soutěž dospělých a já jejich výkony hodnotím velmi kladně. Horší to bylo s celkovou náladou v týmu. Už od zimní přípravy se rapidně zhoršila docházka na tréninky a s vidinou dostatečného počtu bodů po podzimu jsme v podstatě rezignovali na nějakou snahu se poprat o lepší umístění. To mělo za následek zhoršení výkonu v jednotlivých zápasech, když jsme s každým odehraným utkáním podávali čím dál horší výkony. Vyvrcholilo to 2 sedmibrankovými příděly za sebou po opravdu tragických výkonech. Přesto všechno jsme se propadli v tabulce pouze o 2 místa a skončili jsme přesně v polovině tabulky na 7. místě. ´

Do přípravy na příští sezónu počítáme se všemi hráči spolu s doplněním o 2–3 nové hráče. Už jen návrat všech 3 opor znamená, že si musíme dát jediný cíl, a to je postup do B-třídy. Přestože to určitě nebude jednoduché, musíme se o to všichni pokusit a udělat všichni maximum.

Dorost na jarní část opustil náš nejlepší střelec Jada Kovač, který odešel na hostování do Velkého Borku. To nás také velmi oslabilo, protože Jarda patřil k nejlepším hráčům a  pravidelně se staral o naše góly. Naštěstí kluci v dorostu k tomu přistoupili zcela opačně než muži. Semkli se a dál se prali o možnost postupu do krajské soutěže. Ani na jaře jsme se však nevyhnuli zaváháním se slabšími soupeři, ale vše jsme odčinili v zápase o 2.místo s Veltrusy, kde jsme předvedli kvalitní a bojovný výkon a zaslouženě zvítězili. Protože 1.tým tabulky – Sokol Obříství po sezóně nebude mít mužstvo dorostu, postupujeme do krajské soutěže dorostu my. To je další úspěch mšenského fotbalu a naplnění našeho dlouholetého cíle. Ovšem také to je řada starostí se zabezpečením fungování  v krajské soutěži, hlavně zabezpečení financí, ale s tím si ve výboru poradíme.      

Znovu si dovolím poděkovat všem, kteří nám nějakým způsobem s fotbalem pomáhají, protože si této práce opravdu velmi cením. Takže děkuji všem trenérům a těm, kteří nám s fotbalem jakkoliv pomáhají a v neposlední řadě výboru SK. Také chci poděkovat zastupitelstvu města Mšena za jejich podporu našemu spolku. Také bych chtěl opětovně poděkovat našim několika věrným divákům za jejich stálou přízeň.

Neodpustím si znovu apelovat hlavně na rodiče žáků a dorostenců, aby kluky přišli častěji a v hojnějším počtu podpořit alespoň na domácí zápasy. Jedná se o cca 7 x 2 hodiny vašeho času za půl roku. A třeba budete překvapení, až uvidíte, s jakým zápalem kluci na hřišti bojují. Opravdu to stojí za to je vidět a podpořit.

Na závěr mi dovolte, abych vám jménem výboru SK Mšeno popřál krásně strávené léto, ať už ho budete trávit kdekoliv.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno