Zálesácký závod zdatnostiZálesácký závod zdatnosti
I letošní ZZZ probíhal v oblasti kolem Lhotky u Mělníka na Kokořínsku. Župního kola 14. 4. 2012 se zúčastnila tři naše tříčlenná družstva. Náplní tohoto závodu je orientační běh terénem, při kterém závodníci plní různé úkoly, např. rozdělávání ohně nebo vázání uzlů, ale prověřují se i znalosti sokolské historie či poznávání stromů. Tak jako v letech minulých, navázala naše nejstarší a nejzkušenější trojice ve složení Matěj Mach, Jacob Najman, Marie Machová na předchozí úspěchy a opět obsadila první místo. Tímto vítězstvím se nominovala do celostátního finále. Nejmladší trojice – Anna Machová, Clara Najmanová, Radka Zelenková – skončily na pěkném druhém místě, stejně dopadla i starší děvčata ve složení Bára Guttenbergová, Veronika Zelenková a Eliška Sobotková.
Finále ZZZ se konalo v sobotu 19. 5. v Třebíči. Naši závodníci, po loňském 5. místě a předloňském 6. místě, letos dosáhli skvělého úspěchu a stanuli na stříbrné příčce. Gratulujeme.

Karolína Dlouhá na tratiAtletické závody
V sobotu 21. 4. 2012 se konaly na hřišti TJ Sokol na Mělníce závody v sokolské všestrannosti (atletika + plavání). Těchto závodů se zúčastnila i 10členná mšenská výprava. V tradičních atletických disciplínách – sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vytrvalostní běh – bojovali naši závodníci ve svých kategoriích. Zlatou medaili získala Karolína Dlouhá, stříbro Clara Najmanová, Marie Machová, Kačka Podpěrová a bronz Bára Guttenbergová, Michal Guttenberg a Jarda Kříž. Další disciplína plavání byla pro nás také úspěšná. Mezi děvčaty první místo obsadila Bára Guttenbergová a třetí Marie Machová. V kategorii chlapců stříbro získal Jarda Kříž. Děkujeme našim závodníkům za reprezentaci mšenského Sokola.

Z bojů pod vysokou sítí

Volejbal
Letošní volejbalový turnaj smíšených družstev „O řepínskou šišku“ připadl na sobotu 19. 5. Mezi deseti zúčastněnými týmy jen ten náš čítal ve svém poli 4 ženy a 2 muže. Všechny ostatní hráli v tradičním složení 2 ženy a 4 muži. Naše družstvo, i když oslabené o 2 muže, vybojovalo krásné třetí místo a získalo tak šišku tlačenky.

Na řepínský turnaj navázal o týden později župní volejbalový turnaj na Mělníku, kde jsme měli o jednoho muže víc a obsadili jsme také třetí místo z jedenácti smíšených týmů.

Běh naděje ve MšeněBěh Naděje
V sobotu 2. června se konal další ročník Běhu Naděje (nástupnického Běhu T. Foxe). Star a cíl byl opět na mšenském koupališti. Letošní běh byl součástí programu oslav osmdesáti let mšenského koupaliště a zahájení koupací sezóny, tzv. prvního koupání. Chladnější počasí této akci příliš nepřálo, ale přesto někteří odvážlivci vyzkoušeli teplotu vody. Běhu, který se organizuje na podporu léčby rakoviny, se zúčastnilo 46 malých i velkých běžců a výtěžek 2 393 Kč byl zaslán na jeho účet. Věříme, že další ročník tohoto běhu podpoří více účastníků. V rámci oslav osmdesáti let koupaliště byly v levém křídle budovy instalovány historické fotografie a původní i současné plány koupaliště (k vidění budou i v průběhu letních prázdnin), výstavu doplnila i tematická beseda. Zpestřením odpoledne i večera byla cimbálová muzika, skládající se převážně ze středočeských Moraváků, která hrála přítomným posluchačům do nočních hodin.