Sousoší panny Marie, foto: Petra NejedláSkramoušKostel sv. Martina - Masarykova uliceMariánské sousoší na náměstí Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Tip na dobrou knihu


Andrés Pascal: Skladatel bouří
Román španělského spisovatele Andrése Pascala, původním povoláním advokáta, je jeho druhou knihou (prvotina vyšla pod názvem Strážce lotosového květu). Je to dobrodružná próza, která se odehrává jak na dvoře Ludvíka XIV., tak na exotickém Madagaskaru.

Anotace: „Mladý hudebník Matthieu se marně snaží stát členem dvorského orchestru Ludvíka XIV. Místo toho se prostřednictvím svého bratra dostane do tajné pařížské laboratoře Isaaka Newtona, jenž nelituje obětí při hledání nejvyšší pravdy – formule alchymické transmutace. O několik dní později je Matthieův bratr brutálně zavražděn a mladík se ocitá ve víru dramatických střetů a zákeřných intrik, jež ho dovedou až na dvůr krále Slunce. Získá-li totiž francouzský panovník notový záznam, který představuje kód k rozluštění alchymického hieroglyfu, stane se pánem veškerého poznání a vládcem světa.

Stopy vedou až na neprobádaný, rajský a tajuplný Madagaskar, kam král vyšle námořní výpravu, v níž je Matthieu jedním z hlavních účastníků. Ne všichni členové posádky však sledují stejný cíl a ostrov sám je zmítán kmenovou válkou, takže hrdina běží vždy jen o krok před smrtí. Dokáže získat mytickou melodii a vrátit se s ní do Paříže? Jak pradávné tajemství změní osud světa? A ochrání přitom Matthieu to, co na ostrově získal nejdražšího?“

Autor se navrací ke klasickému dobrodružnému psaní, které nepostrádá romantiku ani úklady a nástrahy, osudy učenců, umělců i šarlatánů své doby a přináší překvapivé zvraty a nečekané rozuzlení. Román byl velmi kladně hodnocen španělskými kritiky, kteří v něm ocenili velký návrat románového psaní, jako text plný záhad a zvratů, zároveň psaný s lehkostí, kterou jsou jednotlivé děje propojeny.

Martina Hanzlová