OlešnoMěstské lázně - koupalištěRájBusta T.G.M. v parku před školou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Vstupte vrátky do pohádky


Pohádkový lesPohádkový lesPohádkový les
I tak mohlo znít pozvání do „Pohádkového lesa“ v Debři, který se konal v sobotu 26. května. Sešlo se nás 67 nadšenců, kteří na téměř dvaceti stanovištích připravili pro děti různé soutěže a hry. Děti vstoupily do lesa starou skříní, vyzvedly si pohádkovou kartičku a vyrazily se svým dospěláckým doprovodem za dobrodružstvím. Cestou potkaly spoustu večerníčkových postav, např. vodníka Česílka, Včelí medvídky, Tipa a Tapa, Človíčka, Rákosníčka, Křemílka a Vochomůrku, ale i samotného Večerníčka na koloběžce. Každá postavička měla připravený nějaký úkol, za jehož splnění děti dostaly razítko do pohádkové karty a malou odměnu.

Z reakcí přítomných bylo znát, že byly nadšené nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod. Rodiče i prarodiče chválili nápad i provedení a nás zase překvapilo, že Debří prošlo během odpoledne téměř 300 dětí a skoro stejně tolik dospělých. A vděčíme za to loňskému úspěchu pohádkového lesa, kterého se zúčastnilo 120 dětí. Ty pozvaly letos své známé a kamarády, a to nejen z okolí. Spousta návštěvníků byla z Mělníka, Prahy, Neratovic… Po absolvování všech soutěží následovalo odměňování v cíli, každý dostal pamětní list od Večerníčka a drobné dárečky. Součástí odměny bylo malování na obličej, které mělo obrovský úspěch. Z lesa tak odcházely nadšené víly, tygříci, netopýři a jiné příšerky.

Velké díky patří všem dobrovolníkům z Nového divadla Mělník, ZŠ Mšeno, MŠ Mšeno, ZUŠ Mšeno a Sokola Mšeno, kteří se sice celý den nezastavili, ale odpoledne si to s dětmi bezvadně užili. Takže zase za rok v Debři AHOJ!!!

Martina Bohuňková, MŠ Mšeno

Pohádkový lesPohádkový lesDětský den
Chtěla bych se s vámi podělit o náš povedený dětský den. Začal setkáním v lesoparku  Debř ve Mšeně. Každý účinkující si vzal razítka a vydal se na své stanoviště., kde se převlékl do kostýmu, nalíčil se a začátek dětského dne mohl začít. Bylo tam mnoho pohádkových postav, např. Tip a Ťap, Pat a Mat, Bob a Bobek, Amazonky, Bludičky. Vše končilo dvojicí Mach a Šebestová. Myslím si, že se dětem pohádkový les líbil. Doufám, že příští rok přijde tolik dětí, kolik bylo letošní rok.  Hlavně bych poděkovala Novému divadlu Mělník a všem ostatním účinkujícím.

Bára Guttenbergová, 6. třída

 

Poděkování
Dovolte, abych se zhostila milé povinnosti a jménem Školské komise, ale i jménem svým bych chtěla srdečně poděkovat všem, kteří se podíleli na pořádání této úspěšné akce pro děti.  Všichni věnovali přípravě spoustu času a úsilí a jedinou odměnou jim je nadšení a radost dětí, které si odpoledne v Pohádkovém lese velice užily. Doufám, že se příští rok opět sejdeme v tak hojném počtu a podaří se nám pro děti připravit stejně tak krásné odpoledne k jejich svátku jako letos. Ještě jednou díky Vám všem za Váš čas, nápady a pomoc při pořádání Dětského dne v Debři.

Svobodová Dana, ředitelka MŠ a předsedkyně Školské komise
Pohádkový lesPohádkový lesPohádkový les