SkramoušOlešnoSousoší panny Marie, foto: Petra NejedláSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

O dalším Pohádkohraní


Mšenské PohádkohraníBajaja a Labyrint světa na prknech mšenské sokolovny

Sobotní večerní představení pro dospělé Labyrint světa v podání Víti Marčíka bylo úžasné tím jak lehce a srozumitelně se dá zpracovat, jinak náročné a pro mnohé jistě i nezáživné, dílo klasické literatury. Nastudování hry o svodech a nástrahách cesty životem je v každé době velmi aktuální a navíc skvěle obstojí v konkurenci repertoáru jiných divadel, uvádějících především lehké komedie. Náš obdiv patří hlavnímu protagonistovi, který je se svým charakteristickým projevem, schopen a ochoten předstoupit před diváky s tíhou životabytí zcela sám.

To nedělní odpolední pohádkový Bajaja pro malé diváky, byl pravým opakem. Klasická pohádka, o které je každý přesvědčen, že už ho nemá čím překvapit, se ve zpracování Víti Marčíka a jeho nezaměnitelného projevu nese v proudu vtipných dialogů a narážek, za nemalé účasti spoluherců z řad přítomných dospěláků. Vskutku neotřelé scénické provedení, které můžete vidět na fotografiích, všechny přesvědčilo o tom, že pohádkové fantazii se skutečně meze nekladou.

Po představení, které si jistě malí i velcí užili se slzami na tváři od smíchu, následovala již tradiční výtvarná dílna, tentokrát na téma naše město. Každý z dětských návštěvníků si mohl sám, nebo společně s rodiči, vyrobit z krabiček od čehokoliv a různých dalších přísad (špuntů víček, korálků, provázků atd.) pomocí tavných pistolí něco, co by rád měl ve svém městě. Některá přání byla klasická jiná zcela futuristická dle vlastní představivosti jednotlivých výtvarníků. Děkujeme všem za podporu svojí účastí a přejeme léto s úsměvem na tváři a sluncem nad hlavou.

Alena Vašíčková