RájSkramoušOlešnoČerník (foto: O.Vokál)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Rybářům ani letos nepřálo počasí


V sobotu 12. května pořádal rybářský spolek Mšeno, na rybnících Jezero a Černík, již tradiční rybářské závody. V 6 hodin byly zahájeny závody pro děti. Tentokrát se, zřejmě díky nevlídnému počasí, sešlo opravdu málo dětí, pouze 12 účastníků, z toho 4 dívky. Počasí mladým rybářům nepřálo, od samého rána vytrvale pršelo a foukal silný vítr. Proto jsme se asi po hodině rozhodli uvařit dětem horký čaj a doufali jsme, že ještě alespoň chvíli u vody vydrží. Děti nás potěšily, byly statečné, na vyhlášenou svačinu (párek s chlebem a limonáda) se u stánku sešly všechny. Když se občerstvily, ještě se na chvíli odebraly k vodě. Vyhlášení výsledků bylo kolem 11. hodiny. Největší radost měl na 1. místě Jirka Šámal (280 b.), 2. Aleš Weikend  (263) a 3. Pavlínka Kulhavá (232). Každý z 12 soutěžících si dle pořadí vybral cenu, která se mu nejvíce líbila. Těmto mladým rybářům děkujeme za účast a statečnost, protože vydrželi u vody i ve velmi chladném počasí.

Ve 13,00 hodin mohli své „nádobíčko“ rozbalit dospělí závodníci, kterých se sešlo 42, z toho 3 dívky. Odpoledne se již počasí umoudřilo, chvílemi svítilo i sluníčko, proto se „dospělákům“ chytalo o poznání lépe. V této kategorii bylo hodnocení na váhu. Z 1. místa se mohl radovat Luděk Roušal (11,9 kg), 2. místo Jindřich Černý (11,86 kg) a 3. místo Pavel Hybner (8,6 kg).

Po celý den si mohli rybáři, jejich doprovod i náhodní kolemjdoucí pochutnávat na uzených dobrotách (klobása, kapr, kuřecí stehno), jejichž kvalitu hlídal „mistr udírny“ Jarda Havlák. Také nabídka ostatního občerstvení a nápojů byla bohatá. O večerní zábavu se tentokrát postaral pan Křováček, který se snažil kolem ohně a na provizorním parketu udržet asi 50 lidiček, které ani zima neodradila a přišli se pobavit a podpořit spolek. Všem vám děkujeme a těšíme se zase příště u vody. Petrův zdar! Tato akce se uskutečnila za spoluúčasti města Mšena. Děkujeme pracovníkům MěÚ za posekání a úklid trávy.

Ivana Krúpová