Radnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláOlešnoBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zlatá včela 2012


Úspěch členů včeMladí mšenští včelařilařského kroužku při ZO ČSV Mšeno

V sobotu 28. dubna 2012 jeli členové našeho včelařského kroužku změřit své „síly“ s členy ostatních včelařských kroužků ze Středočeského kraje a Prahy. Zúčastnili se oblastního kola soutěže s již 40letou tradicí – Zlatá včela 2012. Petr Mikeš a Lucie Vašíčková soutěžili v kategorii mladších „včelaříků“. Z dvaceti soutěžících se Petr umístil na velmi pěkném sedmém místě. Ke stupním vítězů mu chyběli pouhé 4 body. V kategorii starších (2. stupeň ZŠ) nás reprezentovali Marek Vašíček, Kristýna Vosátková a Eliška Podpěrová. Marek Vašíček obsadil páté místo z 26 soutěžících. Eliška Podpěrová skončila na dvanáctém místě.

Soutěž se konala v prostorách Jedličkova ústavu v Praze a na Vyšehradě. Děti si ověřily své znalosti v testu, pak se přesouvaly ve skupinkách po různých stanovištích. Soutěžící poznávali rostliny, včelařské pomůcky, předváděli postupy práce u včel, ochutnávali a porovnávali různé druhy medů, zkoušeli poznat obrázky z mikroskopu. Po slavnostním vyhlášení výsledků jsme měli možnost si prohlédnout vyšehradské kasematy. Děti i jejich vedoucí si den jednoznačně užili.